У канівському музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка, присвячена В’ячеславу Чорноволу

У канівському музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка, присвячена В’ячеславу Чорноволу

22 листопада у музеї Тараса Шевченка міста Канева відбулось відкриття виставки присвяченої Герою України В’ячеславу Чорноволу “Я вірю в силу духу українського народу”. Матеріали, представлені на виставці, належать до архіву родини Чорноволів.

Про це пише “Сherkasy24.info“.

На урочистому відкритті експозиції були присутні члени родини В’ячеслава Чорновола, а саме сестра – Валентина Чорновіл, син – Тарас Чорновіл та племінник – Богдан Плахотнюк. Також до заходу долучились ветерани партії Народний Рух України, прес-секретар В’ячеслава Максимовича – Дмитро Понамарчук, директор садиби-музею В’ячеслава Чороновола – Василь Стрижиус, представники Молодого Народного Руху та школярі Канівських шкіл.

Виставка розповідає про життєвий шлях та боротьбу В’ячеслава Чорновола. Експозиція містить оригінали документів написаних В’ячеславом Максимовичем, фото-архів та унікальні примірники Українського вісника – позацензурного, самвидавчого суспільно-політичного журналу.

Після урочистого відкриття виставки відвідувачів запросили до конференс-зали музею де відбувся імпровізований круглий стіл – дискусія, присвячена ролі Чорновола у становленні Незалежної України.

«…Ми не випадково відкриваємо виставку саме у музеї Шевченка. В часи радянщини шанували Шевченка, але шанували у своєму своєрідному стилі. Наполягали на його атеїзмі за слова про те, що за Україну він би й Бога прокляв. В’ячеслав у своїх тезах до виступу з нагоди 150-річчя з народження Кобзаря писав, що не можна називати Шевченка безбожником, він був тією людиною, що прирівняла Україну до Бога. Для Чорновола вільна Україна, так як і для Шевченка, стояла непорушно поряд з Богом. Зараз ці слова не видаються чимось революційно-бунтарським, проте у часи комуністичного тоталітаризму будь-яка риторика, що не співпадала з “політикою партії” була прирівняна до злочину. Приємно, що до постаті Чорновола повертаються люди, повертається інтерес до його творчого спадку. Проте маємо проблему у тому, що дослідники аналізуючи роботи і життєвий шлях Чорновола не завжди розуміють про часи у які боровся В’ячеслав. Сподіваюсь ми нарешті прочитаємо і зрозуміємо те, що написав Чорновіл…» – зазначила у своєму виступі Валентина Максимівна Чорновіл.

Також до слова був запрошений Тарас Чорновіл, який зазначив, що дякуючи В’ячеславу Максимовичу Україна не втратила безперервність поколінь борців за волю.

«…Здавалось все втрачено, народ мордований голодом, репресіями, таборами і переселеннями не згадає про життя поза імперією, як це стало у Казахстані, Білорусі. Але з’явились вони, шістдесятники, інтелігенти що боронили мову, культуру, спадок поколінь. І нам неймовірно пощастило, що серед них постав В’ячеслав Чорновіл, який дивився ширше й далі, він розумів, що метою боротьби має бути не просто збереження національної культури, результатом боротьби має бути вихід з під гніту імперій і розвиток самостійної України. Левова частка сучасної Незалежності належить праці невтомного борця, того, хто пробудив кам’яну державу…» – зазначив Тарас Чорновіл.

Як повідомили, у музеї Тараса Шевченка, у рамках святкування 80-ї річниці з дня народження В’ячеслава Чорновола, виставка “Я вірю в силу духу українського народу” діятиме до кінця року.

Залиште коментар