У Христинівському районі завершили реконструкцію шляхопроводу

У Христинівському районі завершили реконструкцію шляхопроводу

У Христинівському районі відновлено рух автотранспорту реконструйованим шляхопроводом на міжнародній автодорозі державного значення М-12. Про це інформує пресслужба САД у Черкаській області.

У Христинівському районі біля села Сичівка минулого тижня на міжнародній автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка на ділянці км 520+101 відновлено рух автотранспорту реконструйованим цього року шляхопроводом через залізничну колію.

Відповідно до урядової програми «GO Highway» (транспортний коридор,який з’єднує українські порти Миколаєва та Одеси з портом у польському місті Гданськ), у рамках відновлення міжнародної автодороги М-12 було проведено реконструкцію другого за два роки шляхопроводу через залізничну колію та підходів до нього на ділянці км 520+101 автодороги М-12. Роботи з реконструкції шляхопроводу розпочалися у травні 2019 року, тривалість реконструкції – 6 місяців.
Під час реконструкції шляхопроводу було значно розширено проїзну частину, збудовано нову конструкцію прогонової споруди шляхопроводу, влаштовано водовідведення та гідроізоляцію, облаштовано тротуари, влаштовано нове бар’єрне та перильне огородження, нанесено дорожню розмітку та встановлено нові дорожні знаки.
На підходах до шляхопроводу зі сторони Вінниці та Умані на автодорозі М-12 влаштовано три шари асфальтобетонного покриття, влаштовано нові автопавільйони для очікування громадського транспорту, тротуари.
Технічний нагляд за якістю проведення ремонтних робіт здійснювали спеціалісти Відділу якості, технічного контролю та нових технологій і Лабораторії з контролю якості Служби автомобільних доріг у Черкаській області та ДП «Дорожній контроль якості».

Старий шляхопровід через залізничну колію на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка (через м. Вінницю) на ділянці км 520+101 було побудовано ще у 1961 році. У результаті його довготривалої експлуатації (більше 58-ми років), негативного впливу кліматичних умов, збільшення інтенсивності руху автомобільного транспорту, у тому числі великовагового більше 40 тонн, відбувалося руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та асфальтобетонного покриття. Останнім часом шляхопровід експлуатувався в обмеженому режимі (на штучній споруді було введено обмеження руху транспортних засобів вагою більше 15 тонн) і він вимагав спеціального постійного контролю за його технічним станом.
За висновками експертів, габарити старого шляхопроводу, міцність плит прогонової будови не відповідали діючим нормам, вантажопідйомність плит прогонової будови та опор не відповідали наявному навантаженню, місцями було зруйновано захисний шар бетону плит проїзної частини; спостерігалася корозія арматури тощо. Відповідно до висновків державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. М.П. Шульгіна», шляхопровід потребував негайної реконструкції та перебудови.
Інтенсивність руху автомобільного транспорту на автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка, яка є ділянкою транснаціонального транспортного коридору «GO Highway» (Балтійське море – Чорне море), з’єднує Захід і Схід країни, з року в рік зростає, та на даний час становить понад 10 тис. автомобілів на добу. Тож реконструкція шляхопроводу проходила з врахуванням перспективи збільшення інтенсивності руху автотранспорту під параметри автомобільної дороги вищої категорії.
На період виконання робіт з реконструкції шляхопроводу на ділянці автодороги М-12, рух шляхопроводом для всіх видів транспорту було закрито. Поруч було влаштовано тимчасову об’їзну дорогу, з асфальтобетонного покриття для забезпечення руху усіх видів транспорту. Також було влаштовано тимчасовий залізничний переїзд, який освітлювався вночі, мав шлагбаум та семафор.

Останній раз реконструкція штучної споруди на автошляхах Черкаської області проводилася минулого року – на автодорозі М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка було проведено реконструкцію шляхопроводу через залізничну колію на ділянці км 535+696. Було демонтовано старий шляхопровід, який був в аварійному стані, а на його місці збудовано новий.
Окрім того, в Уманському та Христинівському районах минулого року було проведено поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка.

Протяжність автомобільної дороги М-12 у рамках транснаціонального транспортного коридору «GO Highway» у межах Черкаської області складає 36 км. Минулого року, відповідно до програм Уряду, у межах Черкаської області було відновлено та введено в експлуатацію 27,7 км цієї автодороги. Наступного року заплановано відновити ще 7,4 км автомобільної дороги загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка.

Залиште коментар