У конкурсі пам’ятників на честь АТОвців переміг проект доньки загиблого бійця

У конкурсі пам’ятників на честь АТОвців переміг проект доньки загиблого бійця

Сьогодні у приміщенні Черкаської міської ради відбулося засідання конкурсної комісії на визначення кращої концепції меморіального комплексу памяті учасників АТО, які загинули на сході УкраїниКонкурс фактично вже закінчився. На нього подали свої роботи три автори.

Про це пише “Вичерпно“.

Черкаський скульптор Владислав Дімйон презентував пам’ятник під назвою «Ні війні».

Він зауважив, що його пам’ятник гармонійно «впишеться» у навколишнє середовище. Його розміри не передбачають, що доведеться щось прибирати. Також в меморіальному комплексі будуть викарбувані імена загиблих черкащан та буде місце для покладання квітів. Також на пам’ятнику буде написано «Слава Героям».

«Ні війні» — це робоча назва. Я так визначив для себе, бо не хочу, щоб лилися сльози, матері втрачали своїх синів, — пояснив Владислав Дімйон. — Пам’ятник можна буде по-іншому назвати”.

Також автор проекту пояснив, що він проти чорних кольорів, тому меморіал буде викарбуваний в іншій кольоровій гамі.

Підготував Владислав Дімйон ще один проект. Площу, на якій він розміщений, потрібно буде повністю реконструювати, говорить автор. Цей пам’ятник займатиме більше місця. Там так само міститимуться плити, на яких будуть викарбувані імена загиблих.

Пам’ятник має гранітну основу, сам нагадує кулю і завершується полусферою. Перший ярус символізує землю, другий — людей, які боронять Україну (військові, волонтери). Ці люди міцно тримаються за руки як символ захисників України. Зверху пам’ятника розміщена молода дівчина, вдягнута у національний одяг, її фігура теж символічна, вона так само оберігає Україну.

Обидва пам’ятники скульптора мають нічне освітлення.

Є у скульптора і третій проект, на якому зображено солдата в останні секунди його життя. Він стоїть в колі розірваного снаряду.

Ще один проект презентували два автори: Микола Дзецина і Роман Турецький. Скульптори зазначили, що ця робота присвячена не тільки солдатам, хоча перш за все їм.

Третя авторка, 16-річна донька загиблого АТОвця Володимира Ложешнікова Даша представила проект «Незламні духом» — образ мужнього воїна, який поєднаний з народом України. Це концепція бачення саме молодим поколінням сучасних подій.

 

Пам’ятник буде вилитий із бронзи. Посередині скульптури розміщене дерево життя — символ структури роду (минуле, сучасне і майбутнє), а з двох сторін розташовані воїни.  Дерево життя буде встановлено на окремому постаменті з червоного каменю. Кільце символізує виток часу.

 

Майже всі проекти скульптори хочуть розмістити на Площі Слави. Міський голова запропонував місце розташування меморіалу праву клумбу на території Площі Слави. Комісія проголосувала за такий варіант.

“Не треба робити цвинтар у центрі міста”, — висловився член конкурсної комісії, архітектор, підтримавши проект молодої авторки Даші Ложешнікової.

Так само висловився і його колега, відзначивши, що цей проект більш прогресивний. Врешті більшість членів комісії проголосували за цей проект, лише один утримався.

Наступний етап — звернення на сесії Черкаської міської ради про виділення коштів та оголошення конкурсу на виготовлення цього меморіального комплексу. За словами міського голови, для початку потрібно виділити 3 млн грн.

Залиште коментар