У краєзновчому музеї з’явився зал 100-річчя Української Революції

У краєзновчому музеї з’явився зал 100-річчя Української Революції

Експонати, представлені в Черкаському краєзнавчому музеї, відображають героїчну боротьбу за волю України періоду 1917–1921 років. Хронологічно зал охоплює події до 30-го року, оскільки після завершення революції відбувалося ще піднесення духовності й культури краю.

Експозиція налічує раритетні фото, документи, грошові знаки УНР та печатки того часу. Цінними є роботи черкаського художника Миколи Теліженка, зокрема фото-панно із витинанок «До сторіччя Української Революції», витинанка «Покрова» та «Холодний Яр», де зображене покоління загиблих борців, які дали силу для росту дуба, що символізує нове покоління завойовників за волю, свободу України. Частина виставки знайомить із періодом зміни влади на території країни, об’єднанням Західноукраїнської Народної Республіки й Української Народної Республіки.

Тетяна Валах, старший науковий працівник відділу історії краю ХХ – поч. ХХІ ст., розповідає, що в новому музейному залі також наявні представники складу першого зимового походу і прапори їхніх військових підрозділів.

«У нас в експозиції використано роботу «Бій під Крутами» – це копії з акварелі, із праці олівцем художника Леоніда Перфецького – уродженця Уманщини, який був сотником УНР і брав участь у зимовому поході», – додає пані Тетяна.

До музею потрапили й однострої козаків періоду революції, прапор полку чорних запорожців з написом «Україна або смерть», оригінальне видання художньо-документального роману «Холодний яр» Юрія Горліса-Горського та церковна хоругва, яка з’явилася тут, коли відбувалося знищення церков.

Варто зазначити про діяльність «Просвіти», яку теж представлено на виставці, адже 1918 р. Черкаським товариством цієї спілки був заснований обласний краєзнавчий музей, який наступного року з цієї нагоди святкуватиме своє 100-річчя.

Вікторія Росенко

Прочитайте ще:

Залиште коментар