У Кременчуцькому водосховищі зафіксовано перевищення марганцю у 15 разів

У Кременчуцькому водосховищі зафіксовано перевищення марганцю у 15 разів

Результати моніторингу якості поверхневої води Кременчуцького водосховища, проведений лабораторією гідрометеослужби з квітня по червень 2018 року, зафіксували високі показники по марганцю.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

У створі 6 км нижче м. Черкаси (500 метрів нижче скидів ПАТ «АЗОТ») концентрації мангану (марганцю), що перевищували ГДК у 15 разів. У порівнянні з фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації мангану у створі нижче міста збільшились у 2,4 рази.


Результати спостережень другого кварталу 2018 року показують також, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю, хромом шестивалентнимта фенолами до 6 ГДК, цинком до 8 ГДК. Окрім цього, із-за інтенсивного розмноження водоростів вода в окремих місцях набула зеленого кольору і стала непридатною для купання відпочиваючих.


Застерігаємо, що синьозелені водорості виділяють токсини, небезпечні для здоров’я людини, особливо дітей. Може розвиватись алергія та кон’юнктивіт.


Отже, причиною забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області є промислові та комунальні скиди в річку. А результатом такого забруднення у 2018 році стало раннє інтенсивне розмноження синьо-зелених водоростей і відповідно погіршення якості природної води, в окремих місцях не придатної для купання.

Залиште коментар