У Молодіжному парку висадили 27 Шевченкових дубів

У парку Молодіжний, що поряд із Долиною троянд, у рамках Всеукраїнської акції «Дуби Шевченка єднають Україну» за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів висадили 27 нащадків тисячолітніх Шевченківських дерев. Мета акції — порятунок вікових та пам’ятних дубів періоду життя Тараса Григоровича та висадження молодих дерев-спадкоємців. Про це повідомляє КП «Дирекція Парків».

«Ці саджанці вирощені із жолудів, зібраних із дубів Шевченка на Звенигородщині. І є різні ідеї, як назвати цю алею – Алея майбутніх поколінь чи Алея могутності, однак ми хочемо, щоб і через кілька десятиліть, через сотню років тут були великі дерева, і наші нащадки пам’ятали, хто вони, яке мають коріння, і що ми – їхні предки, працювали, щоб вони жити у красивому місті у вільній Україні, як і заповідав Тарас Шевченко», – наголосив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

У акції взяли участь також секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін, заступник голови Черкаської обласної воєнної адміністрації Олександр Турченяк, посадовці міськради та ОВА.

«Кількість саджанців не випадкова, адже вони символізують кожну нашу область, в тому числі і міста Севастополь та місто Київ. Також напередодні Дня довкілля та Великодня, враховуючи масштабні негативні наслідки від війни для довкілля, величезні збитки від якої ми будемо десятиліттями, а то і сотнями років виправляти, – подібні акції проводяться по всій країні, щоб уже працювати над відновленням екології», – додав Олександр Турченяк.

Як зазначив директор КП «Дирекція парків» Геннадій Шевченко, посаджені дерева огородять спеціальною сіткою, щоб убезпечити від необережних відвідувачів та механічних пошкоджень.

«Наше комунальне підприємство щодня кваліфіковано та сумлінно працює над тим, щоб парки та сквери міста були чистими, охайними та доглянутими. У Черкасах вже є кілька символічних алей, таких як Алея внутрішньо-переміщених осіб у парку Сосновий бір. А Тарас Шевченко – наш земляк, український пророк, тому добре, що в місті буде і така алея із таких могутніх дерев», – зазначив Геннадій Шевченко.

Зауважимо, що перші саджанці, вирощені з жолудів правічних дубів Тараса Шевченка (три дуби віком понад тисячу років ростуть у селі Будище і є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення), в рамках цієї ініціативи разом із місцевими школярами та студентами у Моринцях на Черкащині 2018 року висадив міністр екології. З того часу акція стала загальноукраїнською.

Залиште коментар