У скільки обійдеться черкащанам мінімальне новорічне меню?

У скільки обійдеться черкащанам мінімальне новорічне меню?

Українці зазвичай заздалегідь починають планувати свій бюджет на зимові свята. Адже Новий рік вже скоро, а значить, має бути чимало витрат: на подарунки, меню і новорічну атрибутику.

Грунтуючись на середніх цінах в супермаркетах і недавній статистиці Держстату, ЗМІ підрахували вартість традиційних страв і дізналися, скільки доведеться заплатити за новорічний стіл в цьому році. Про це пише «Сегодня».

Найпростіші салати обійдуться близько 300 грн. Так, для приготування стандартної порції олів’є з 2 кг (по 250 г на 8 осіб) доведеться заплатити близько 167 грн. Оселедець під шубою в середньому коштуватиме 78,58 грн., а ціна на вінегрет вийде дуже демократичною – всього 53 грн.

Якщо готувати економ-варіант холодцю і додати в нього тільки свинячі ноги (35 грн. за кілограм), то вартість страви не перевищить 50 грн. Але можна взяти інший рецепт, де пропонується готувати холодець з 2 кг курки (кілограм тушки курки зараз коштує близько 70 грн.), 1 кг свинини (100 грн.) і двух свинячих ніг, тоді страва обійдеться десь в 230 грн. разом з овочами, желатином і т.д.

Звичайні бутерброди обійдуться десь в 150 грн., а ціна на бутерброди з ікрою досягне 300 грн. Запечена курка обійдеться десь в 150 грн, (70 грн. за кілограм), качка ж буде набагато дорожче, ціла тушка важить близько 3 кг, а вартість одного кілограма становить близько 130 грн. На свинячі відбивні знадобиться півкіло м’яса за 60 грн. і супутні продукти для кляру: яйця, борошно і т.д.

Ціни на алкоголь зараз істотно зросли. Пляшка бюджетного напівсолодкого вина коштує близько 80 грн., приблизно стільки ж коштує і пляшка недорогого шампанського. Вино і шампанське трохи кращі обійдуться десь в 120 грн.

Таким чином, за ненайрозкішніше новорічне меню доведеться заплатити 1200 грн. Якщо додати до всього цього хліб, сік, спеції, олію і т.д., то вартість зимових ласощів якраз дотягне до 1500 грн.

Залиште коментар