У Смілі відкрили скринінговий центр та відділення нефрології та діалізу

У Смілі відкрили скринінговий центр та відділення нефрології та діалізу

Днями на базі КЗ «Смілянська міська лікарня імені Тараса Шевченка» відкрили свої двері четвертий на Черкащині профілактичний скринінговий центр «Здоров`я жінки» та відділення нефрології та діалізу. Про це інформує власний кореспондент «Нової Доби».

Згідно статистики, за рік в області обстежують близько 300 тисяч жінок, з них у 4,5 тисяч виявляють онкологічні захворювання. Тому базовим принципом ефективної онкологічної допомоги у всьому світі залишається виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях. Скринінгові центри якраз створені задля своєчасного виявлення онкологічних хвороб у жінок.

У центрах «Здоров’я жінки» зосереджено все для діагностики жіночого здоров’я. Зокрема, фахівці проводять ультразвукову діагностику, відеокольпоскопію і мамографію. Прийом здійснюватимуть за попереднім електронним записом.

Нині на Черкащині функціонують чотири таких центри. Найближчим часом планують відкрити п’ятий. Скринингові центри зосереджені у Черкасах, Смілі, Золотоноші, Звенигородці та Умані.

На ниркову недостітність у Черкаській області хворіють 288 осіб, з них – 47 зі Сміли. Вони протягом усього життя три рази на тиждень потребують процедури «штучної нирки». У відділені діалізу в Смілі послугу зможуть отримати жителі Смілянського, Шполянського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Кам’янського і частини Черкаського районів. Допомогу мають отримувати до 40 пацієнтів. Для тих пацієнтів, які мають вірусні захворювання, є окремий зал та апаратура. Щодня пацієнти отримуватимуть процедури у дві зміни (до 12 осіб).

Інвестором виступила компанія «Фрезеніус», яка виділила більше 12 мільйонів гривень на смілянське відділення гемодіалізу. Апаратура, якою обладнали центр, забезпечує гемодіаліз і гемофільтрацію (це залежить від того, якому пацієнту підходить та чи інша процедура). Всього у центрі діють три зала, де встановлено 10 апаратів фірми «Fresenius» для гемодіалізу та обладнання для водоочищення.

Залиште коментар