У Стеблеві освятили пам’ятний знак на честь Василя Авраменка

У Стеблеві освятили пам’ятний знак на честь Василя Авраменка

Пам’ятний знак сотнику армії УНР Василю Авраменку – відкрито.

17 грудня 2017 року в смт Стеблеві Корсунь-Шевченківського району відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку сотнику армії УНР Василю Авраменку. Досить символічно, що ця подія відбулася в рік 100-річчя Української революції 1917 – 1921 років, адже саме у 1917 році Василь Авраменко став на шлях боротьби за незалежність України і не зійшов із цього шляху до кінця свого життя. Встановлення пам’ятного знаку стало поверненням в Україну імені Великого українця, який все своє життя віддав служінню українському народу.

Про це повідомляють у Корсунь-Шевченківському історико-культурному заповіднику.

За участь у боротьбі за волю України Василь Авраменко був нагороджений «Хрестом Українського козацтва», хрестом Симона Петлюри, орденом «Карпатська Січ. 19238 – 1939», медаллю гетьмана Івана Мазепи. У 1976 році українською католицькою парафією св. Йосифа у м. Чикаго він був обраний «Українцем року».

Пам’ятний знак освятив і провів молитву протоієрей о. Ростислав (Било), настоятель Спасо-Преображенського храму Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Про життя і діяльність Василя Авраменка, його самопожертву в боротьбі за вільну і самостійну Україну, що є взірцем для нинішніх поколінь, розповіли селищний голова Олексій Данільченко, директор Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника Парасковія Степенькіна, представник історичного товариства «Чорних запорожців» Василь Ільчишин і представник Благодійного фонду «Героїка», воїн АТО Олег Собченко. Завершився захід піснею про Україну у виконанні випускника Стеблівської середньої школи Романа Харченка.

Встановлення пам’ятного знаку стало можливим завдяки об’єднанню навколо імені Василя Авраменка патріотичних сил. Першим ініціативу Заповідника щодо встановлення знаку від імені Благодійного фонду «Героїка» підтримав воїн АТО Олег Собченко, який своїм коштом та в рамках благодійної ініціативи встановив понад 30 пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених воякам УПА та УНР.

До встановлення пам’ятного знаку в смт Стеблеві долучився депутатський корпус Стеблівської об’єднаної територіальної громади (селищний голова Олексій Данільченко), який виділив кошти на придбання каменю і виготовлення тексту на камені; директор «Вибухпрому» Олександр Мазур передав камінь для встановлення фундаменту; свій вагомий внесок зробили підприємці: Олексій Альбін (за некомерційною ціною надав деталі до пам’ятного знаку), Василь Тимощук (за некомерційною ціною обробив камінь), Владислав Кузів (за некомерційною ціною написав текст на камені), Павло Марченко (безкоштовно доставив та встановив фундамент), Василь Кірічек (надав безкоштовно відсів), Володимир Воропай (безкоштовно доставив деталі та надав допомогу в їх установленні); співробітниця Інституту Національної пам’яті Зоя Бойченко розробила логотип «100 років Українській революції»; посильну фінансову допомогу надали волонтери з Канади Маріка Дубик Франко та Антон Брошняк-Контронео.

Пам’ятний знак Василю Авраменку свідчить про збереження нами історичної пам’яті і надає впевненості у боротьбі за незалежність України. Кожний, хто буде в Стеблеві, прийдіть до пам’ятного знаку і вклоніться борцеві за нашу вільну Україну.

Залиште коментар