У суді захистили право учасника бойових дій на безкоштовний проїзд

У суді захистили право учасника бойових дій на безкоштовний проїзд

До Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин, учасник бойових дій, розповівши, що його не провезли безкоштовно у маршрутці та ще й словесно образили. Про це повідомляє “Інфоміст“.

Під час чергової поїздки, кондуктор того ж маршрутного автобусу відмовила у безоплатному проїзді. Під тиском, громадянин все таки заплатив необхідні кошти за свій проїзд.

За допомогою адвоката, якого надав Центр, заявник звернувся до суду. Вимагав поновлення своїх прав і стягнення матеріальної та моральної шкоди із перевізника.

Порушення перевізника очевидне, тому що, відповідно до пункту 7, статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, учасникам бойових дій надається право безкоштовного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі районних та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

Таким чином кондуктор не мав права вимагати грошей за проїзд із даної особи.

Для успішного вирішення такої судової справи, потрібно знайти хоча б одного свідка.  Якщо з будь-яких причин вам  відмовляють у пільговому проїзді, уточніть назву та контактні дані перевізника, прізвище, ім’я та по-батькові водія, запишіть номер транспортного засобу, дату, час і маршрут — якомога більше інформації та викликайте  поліцію. Поліція на вашу вимогу повинна скласти адміністративний протокол , який має підписати ваш свідок.

Завдяки кваліфікованим діям адвоката Центру, суд визнав дії перевізника незаконними, відновив права учасника бойових дій  на безкоштовний проїзд і задовольнив позов заявника, яким стягнув на його користь матеріальну та моральну шкоду.

Якщо Вам потрібна безоплатна правова допомога – звертайтеся до Черкаського місцевого центру із надання  безоплатної вторинної правової допомоги.

Черкаський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований  за  адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя 221; телефон: (0472)333-228; електронна адреса: [email protected]

Залиште коментар