Посилена вакцинація попередить розповсюдження кору

Посилена вакцинація попередить розповсюдження кору

На цьому наголосив під час координаційної наради в ОДА начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас. Він зауважив, що за останні кілька місяців в області щеплено проти кору 17 838 дітей. А це – 92,9 % від запланованої кількості – один із кращих результатів в Україні. Найкраще спрацювали: Золотоніський район, Драбівський, Звенигородський, Городищенський, Мокракалигірська ОТГ, гірше – громада с. Єрки, міста Сміла й Черкаси. Зауважимо, обсяги планових щеплень в області за 2017 рік перевищують середньоукраїнські показники. Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Начальник управління охорони здоров’я наголосив на важливості вакцинації, що натомість попередить розповсюдження хвороби.

– Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок значного збільшення кількості невакцинованих осіб, – сказав Михайло Віталійович. – Між тим, протягом минулого року ми отримали 35 596 доз вакцини КПК, що становить 129,9% від потреби. Вона наявна в усіх лікувально-профілактичних установах області, а при потребі її перерозподіляють. Маємо на сьогодні в залишку більше 13 тис. доз та сподіваємося вже весною отримати наступну партію.

Михайло Лобас повідомив, що в Україні застосовують вакцину «ПРІОРИКС». Це – комбінована бельгійська вакцина проти кору, епідемічного паротиту і краснухи. Вакцина сертифікована, зареєстрована в Україні, пройшла всі клінічні випробування, що показали високу імуногенність і безпечність.

Під час координаційної наради заступник директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» Микола Тищук поінформував, що в області у 2017 та початку 2018 року на кір захворіло 18 осіб, з них 10 дітей. Перший випадок виявили в квітні у дитини, яка була не щеплена в Маньківському районі. В Золотоніському районі в кінці грудня 2017-го та початку 2018 року зареєстровано групове захворювання на кір серед осіб ромської національності. Станом на 25 січня виявлено 13 випадків, зокрема 9 серед дітей. Лабораторно підтверджений діагноз у 12-ти. При епідеміологічному розслідуванні спалаху виявлено, що у хворих відсутній імунітет проти кору, всі не були щеплені згідно з віком. Крім цього, зареєстровано по 2 випадки захворювань серед дорослого населення у Звенигородському та Лисянському районах.

Довідково:

Загальна кількість хворих на кір в Україні у 2018 році перевищила дві тисячі осіб, з них 1 375 дітей і 709 дорослих. Станом на 23.01.2018 госпіталізовано 1 398 осіб, серед них 750 дітей.

Залиште коментар