У Ватутіному боротимуться із водіями, які паркуються на газонах

У Ватутіному боротимуться із водіями, які паркуються на газонах

Останнім часом на території м. Ватутіне та с. Скаливатка в рази зросла кількість випадків розміщення власниками своїх транспортних засобів на зелених газонах. Зокрема, майже не щодня можна зустріти припарковані на газоні біля під’їздів багатоповерхових будинків, магазинів, підприємств, установ, організацій, узбічь доріг автомобілі. Про це повідомляє Економіка сьогодення .

Як інформує Ватутінська міська рада, земельні ділянки на яких росте трава вважається об’єктом благоустрою населених пунктів і відповідно до чинного законодавства в сфері благоустрою підлягає ірраціональному та обмеженому його використанню. Так, відповідно до п. 3.9.3. Правил утримання території м. Ватутіне, затверджених рішенням Ватутінської міської ради від 31.05.2006 р. № 2-69/V із змінами громадянам, підприємствам, організація, установам забороняється здійснювати стоянку, паркову та проїзд автотранспорту на елементах благоустрою (тротуарах, бордюрах, газонах).

Вимогами ст. 17, 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що громадяни, підприємства, установи та організації зобов’язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів. Крім того, обмеження щодо заборони паркування своїх транспортних засобів на об’єктах благоустрою передбачена Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 р. №105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (п. 4.2.), Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. №76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (п. 3.8.9.), Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. №1306 «Про Правила дорожнього руху» (пп. є) п. 15.10)

Однак, всупереч існуючій забороні на стоянку та паркування транспортних засобів на об’єктах благоустрою, спостерігається негативна тенденція власників автомобілів до можливої правової необізнаності та свідомого ігнорування вищезазначених Правил.

Відтак, прохання до кожного власника транспортного засобу на колесах: дотримуватися вимог законодавства, не ставити та не паркувати свої автомобілі на зелених газонах, використовувати для стоянки лише місця з твердим покриттям та пам’ятати про можливість нанесення матеріальної шкоди внаслідок неправомірних діянь.

Залиште коментар