У Жашкові проходить чемпіонат з кінного спорту за участі 220 вершників

У Жашкові проходить чемпіонат з кінного спорту за участі 220 вершників

У Жашкові протягом трьох днів – з 17 по 19 листопада триває відкритий чемпіонат Черкаської області з кінного спорту. Аби позмагатись в доланні перешкод, на Черкащину з’їхались 220 вершників зі своїми кіньми, серед яких діти, аматори та професіонали,  Про це розповів головний тренер збірної Черкаської області, пише “Прочерк” з посиланням на президента федерації кінного спорту Черкаської області Андрія Пономарьова.

За його словами, нині триває фінал «Відкритого чемпіонату Черкаської області з подолання перешкод». До цього було кілька етапів, перший з яких провели у березні. Далі – по одному або два етапи щомісяця.

– Ці змагання багатогранні. Висота перешкод починається від найменшої – для дітей, до найбільшої – для професіоналів. Також беруть участь аматори. Це заможні люди, які займаються чимось іншим, але мають коней і виступають на змаганнях. Кінний спорт це дуже-дуже дорогий вид спорт, – зазначив Андрій Пономарьов.

Нагородження призерівНагородження призерів

Найбільше представництво на змаганнях мають центральні регіони. Серед професійних спортсменів – четверо із Черкащини. Всі вони представляють Жашківський кінний завод, на базі якого і проходять змагання.

Здобутки Жашківського кінного заводуЗдобутки Жашківського кінного заводу

Завершиться чемпіонат завтра, коли вершники долатимуть зі своїми копитними найвищі перешкоди.

П’ятеро спортсменів Жашківського кінного заводу отримали подарунки від управління у справах сім’ї, молоді та спорт Черкаської ОДА – екіпірування для себе і для коней.

За словами начальника управління Максима Зеленського, всі п’ять комплектів екіпірування коштують близько трьохсот тисяч гривень. Кожному спортсмену обирали індивідуальний комплект, залежно від потреби.

– Цей спортивний комплекс надає можливість спортсменам займатись безкоштовно. Тому вони не потребують коштів на утримання, а відтак ми спрямували кошти на екіпірування, – зазначив Зеленський.

Серед тих, хто отримав новий комплект амуніції була і16-річна представниця Жашківського кінного заводу Юлія Криворучко, яка попри свій юний вік має кілька перемог всеукраїнських та нагороди міжнародних змагань.

Юлія Криворучко зі своїм підопічнимЮлія Криворучко зі своїм підопічним

– Займаюсь кожного дня. Тренування йде сорок хвилин, але перед цим багато часу йде на те, щоб підготувати коня. Насамперед, хочеться завжди вигравати, йти вперед, – говорить дівчина.

Загалом, на Жашківському кінному заводі утримується кілька десятків коней. Дорослі коні знаходяться окремо від молодих. Також в окремому приміщенні утримують вагітних, які виношують лошат протягом одинадцяти місяців.

Так утримують молодих конейТак утримують молодих коней

За словами Андрія Пономарьова, головною метою утримання комплексу і підготовки молодих спортсменів є участь в Олімпійських іграх, до якої прагнуть юні жокеї Черкащини.

реклама

 

Залиште коментар