У золотоніському закладі для реабілітації дітей з інвалідністю побував віце-прем`єр Розенко

У золотоніському закладі для реабілітації дітей з інвалідністю побував віце-прем`єр Розенко

У Золотоноші ось вже майже 2,5 роки працює студія гончарного мистецтва «Мальва», що на базі Золотоніського міського центру соціальної допомоги. Її створили для реабілітації дітей з інвалідністю. Із процесом тамтешньої роботи ознайомився Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. 15 березня він побував на Черкащині, повідомляють у прес-службі ОДА.

У межах проекту у відділенні денного догляду дітей з інвалідністю запровадили розширену інноваційну послугу реабілітації дітей з обмеженими можливостями за допомогою працетерапії. При цьому одним із важливих принципів роботи студії є залучення до роботи батьків, дітей зі звичайних освітніх закладів. За потреби дітей з інвалідністю привозять на заняття транспортом Центру соціальної допомоги.

Робота майстерні полягає в закладенні основ гончарної справи для дітей з інвалідністю, дітей групи ризику різного віку, розповідають в закладі. Глина ж має заспокійливий ефект, розвиває дрібну моторику рук, що корисно для дітей, у яких уражена нервова система. Працювати з глиною дуже цікаво й корисно, адже така справа ще й розвиває уяву та пам’ять.

Загалом у майстерні, крім дітей з інвалідністю, працюють учні з учителями загальноосвітніх шкіл міста, родини учасників АТО. Тут проводять майстер – класи з учителями трудового навчання, образотворчого мистецтва, працює міський молодіжний клуб журналістів. Заняття проводять як індивідуальні, так і групові, по 5-15 осіб. Варто зауважити, що за період роботи студії, тут вдалося попрацювати більш ніж 400 відвідувачам.

Успішну роботу студії відзначив і Віце-прем’єр-міністр. Він поспілкувався з дітьми та вихователями студії, зокрема й з керівником центру соціальної допомоги Людмилою Неліною. За його словами, одним із важливих видів соціальних послуг є, зокрема, реабілітація людей з інвалідністю. І така студія гончарного мистецтва – вдалий тому приклад, безпосередньо інклюзивного навчання дітей, де вони мають змогу удосконалюватись, розвиватись, адаптуватися до життя, відчуваючи себе повноцінними громадянами українського суспільства.

Павло Розенко зауважив, що така форма роботи є дуже цінною, практика якої має поширюватись по всій Україні. Для цього, звісно, необхідна максимальна взаємодія та співпраця державної та місцевої влади.

Водночас Руслан Чикало зауважив, що невдовзі в межах області планують організувати ще два подібних мистецьких проекти, спрямованих на реабілітацію людей з інвалідністю.

Залиште коментар