«Урожай–2017» на Черкащині зібрав додатково майже півтора мільйони ПДФО

«Урожай–2017» на Черкащині зібрав додатково майже півтора мільйони ПДФО

За півроку працівниками ДФС в Черкаській області в ході операції «Урожай-2017» проведено 13 документальних перевірок сільгосппідприємств, якими донараховано зокрема 364,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та ще 138 інших заходів (комісії, бесіди, роз’яснення тощо). В результаті проведених заходів додатково оформлено 647 найманих працівників, додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб склали 1,4 млн.грн. Поточні результати операції «Урожай–2017» озвучив днями заступник начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников.

Він відмітив, що сільськогосподарська галузь разом із сферою торгівлі залишаються в Черкаській області  найпроблемнішими щодо зайнятості, і попередив, що підприємства цих галузей – у зоні пильної уваги зокрема інспекторів Держпраці, які уже  розпочали інспекційні відвідування.

Віталій Лушников нагадав, що завдяки минулорічній операції «Урожай» надходження податку на доходи фізичних осіб від сільгосппідприємств збільшились за рік на 70 відсотків. Минулого року надійшло 361 млн. грн. податку на доходи фізосіб (ПДФО) із заробітної плати, що на 150 млн. грн. більше, ніж у 2015 році. Зросла на 19,2 % середня заробітна плата по сільгосппідприємствах області та на 4 %  – чисельність працюючих осіб.

Торік було залучено до декларування 13 962 одноосібника, які задекларували 60 млн. грн. доходів. Також подали декларації 2 822 власників тракторів та іншої сільгосптехніки, в тому числі 305 власників комбайнів, які задекларували в середньому по 14,8 тис. грн. доходу. Перевірками було встановлено 262 випадки порушень використання земель сільськогосподарського призначення на площі 7,2 тис. га.

 

Ще як результат роботи за поточні півроку зросла чисельність працюючих на сільгосппідприємствах і збільшилась середня заробітна плата по галузі (у червні склала 6,4 тис.грн.).

За півроку залучено до оподаткування 13 673 одноосібника, які самостійно обробляють земельні ділянки площею понад 2 га та продають надлишки власновирощеної продукції. Також декларації складе за результатами роботи у 2017 році 2001 власник  тракторів, які використовуються для отримання доходу.

До кінця року очікується надходження 356,3 млн. грн. ПДФО із оренди паїв, при факті минулого року 322,6 млн.грн. Уже за 6 місяців ц.р. сплачено 102,9 млн. грн. ПДФО із орендної плати за паї. Середній розмір оренди до вартості паїв по області становить 6,2 %.

Прочитайте ще:

Залиште коментар