В обленерго рекомендують черкащанам встановити багатотарифний лічильник

З метою раціонального використання електричної енергії, економії коштів за спожиті кіловати та зменшення навантаження на енергосистему країни ПАТ «Черкасиобленерго» рекомендує побутовим споживачам користуватися багатотарифними лічильниками.

“Заміна лічильників з однотарифного на багатотарифний – одна із зручних та корисних послуг, якою може скористатися споживач”, – зазначають у пресслужбі «Черкасиобленерго».

Споживачі можуть здійснювати розрахунки за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу: тризонними (нічний, напівпіковий, піковий) та двозонними (нічний, денний).

Встановлення такого лічильника є доцільним у разі, якщо споживач користується електроенергією в години мінімального навантаження в мережі, тобто в нічний час, коли діють інші, зменшені тарифи на електроенергію.

Встановлюється багатозонний лічильник виключно за ініціативою споживача та за його рахунок.

 

Порядок застосування тарифів на електричну енергію диференційованими за періодами часу

1. За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

• 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);

• 1,0 тарифу з 7-ї години до 23-ї години.

2. За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

• 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

• повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

• 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.

Які документи необхідні для укладання договору про надання послуг з розподілу електричної енергії – читайте ТУТ.

Залиште коментар