В Шполянському районі працюватиме пересувний мамограф

В Шполянському районі працюватиме пересувний мамограф

За результатами діяльності медичних установ району в першому півріччі 2017 року проблемними є показники, пов’язані з онкологічною захворюваністю. Зокрема, в 18 випадках вперше виявленого в поточному році раку із 76 діагноз встановлений на пізніх стадіях, тобто практично в кожного четвертого пацієнта. Це стосується як новоутворень внутрішніх органів, так і онкологічних захворювань видимих (візуальних) локалізацій, які не потребують дороговартісного обстеження. Найбільш проблемними локалізаціями стали ротова порожнина (4 випадки) та молочна залоза (2 випадки). Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у Шполянській РДА.

Аналіз занедбаних випадків, який проводиться районною протираковою комісією, показує, що часто причиною занедбаного раку є зволікання пацієнтів звернутися за медичною допомогою, відсутність коштів для подальшого обстеження та лікування.

З метою покращення ситуації, зокрема раннього виявлення раку молочної залози, в Шполянському районі з 17 по 28 липня 2017 року буде працювати пересувний мамограф Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Цільові контингенти для скринінгового обстеження- жінки старші 40 років, які не перебувають на обліку у мамолога. Жінки з встановленим діагнозом потребують постійного спостереження та обстеження в умовах онкологічного диспансеру.

Обстеження буде проводитись згідно графіка за списками, які сформовані сімейними лікарями міста та сільських лікарських дільниць.

Прочитайте ще:

Залиште коментар