В Умані можуть запровадити обов’язкову стерилізацію домашніх улюбленців

В Умані можуть запровадити обов’язкову стерилізацію домашніх улюбленців

Вже минув рівно рік, як в Умані почали стерилізувати безпритульних тварин, але собаки з вулиць міста так і не зникли. Які результати дала стерилізація,  чи стане вона обов’язковою для домашніх тварин та, як простерилізувати свого домашнього улюбленця безкоштовно, – розповідає очільник благодійного фонду  «Серце друга» Яніна Тиховська.

Про це пише “Вечірня Умань

На сьогодні, собак на вулицях міста не поменшало, адже люди продовжують викидати тварин. Найпроблемніші райони – базар та окраїни міста. Але приємним є те, що в нас значно зменшився показник природного приплоду безпритульних. За рік ми простерилізували 240  тварин, кожна з яких могла б привести по 8-0 щенят, як мінімум, половина з них вижила,  а це близько тисячі тварин.» – розповідає Яніна.

Щоб зменшити кількість безпритульних, організація розробила правила утримання домашніх тварин, де на першому місті стоїть обов’язкова стерилізація домашніх улюбленців.

– Правила утримання домашніх тварин будуть  оголошені на громадських слуханнях, що відбудуться  27 квітня. Якщо уманчани їх погодять,  вони можуть вступити у дію. Після цього,  кожен житель міста, що має домашню тварину, і офіційно не займається їх розмноженням, буде зобов’язаний простерилізувати її.  Контролюватиме виконання правил інспекція з благоустрою. В ідеальному варіанті, ми хочемо кожну простерилізовану тварину внести в єдину базу, яка мітитиме прізвище та ім’я власника, номер тварини, та контактну інформацію для зворотнього  зв’язку, – це допоможе шукати тварин які загубились, – коментує очільниця волонтерського осередку.

27457299

На сьогодні, ціна стерилізації стартує від 350 гривень, і далеко не кожен власник тварини  може дозволити  собі таку послугу.  Для того, щоб зробити стерилізацію доступнішою, волонтерська організація  шукає кошти, щоб закупити ветеринарний автомобіль, з допомогою якого  уманчани, жителі навколишніх сіл та сусідніх районів зможуть простерилізувати тварину безкоштовно.

– Автомобіль заїжджатиме в село і знаходитиметься там протягом 4-5 днів, таким чином, люди зможуть безкоштовно простерилізувати свою тварину, – розповідає Яніна. – На даний час, нам допомогли підняти питання виділення коштів  з  обласного бюджету, і дуже сподіваюсь, що організації вдасться реалізувати задумане.

Прочитайте ще:

Залиште коментар