В Умані відкрили оновлену історичну частину дендропарку «Софіївка» (фото, відео)

В Умані відкрили оновлену історичну частину дендропарку «Софіївка» (фото, відео)

Оновлена історична частина дендрологічного парку «Софіївка» у місті Умань стає туристичною перлиною не тільки Умані та України, а й всієї Європи.

27 квітня відбулось відкриття оновленої історичної частини дендропарку. Урочисто відкрили оновлену «Софіївку» та презентували її нові окраси, ініціатор проекту реконструкції та розбудови дендропарку народний депутат України Антон Яценко спільно з директором «Софіївки» Іваном Косенком.

Зокрема, в дендропарку з’явилися нові об’єкти, які підкреслюють його первозданний вигляд:
― багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона»;
― пам’ятники засновнику парку, графу Станіславу Потоцькому та його дружині Софії;
― найбільший за різновидністю в Україні сад магнолій з ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні;
― нові насадження таксодіума дворядного, клена Фрімана, горобини звичайної;
― центральна алея та доріжки, викладені з гранітної бруківки;
― експозиція з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої у 1838 р. під час перебування «Софіївки» у віданні Південних військових поселень (1838-1859 рр.).

Також в історичній частині «Софіївки» було проведено роботи для покращення естетичного вигляду парку та забезпечення комфортних умов для його відвідувачів:
― побудовано два нових туалети та реконструйовано туалет біля головного входу в парк;
― встановлено вказівники;
― зроблено реконструкцію огорожі по периметру парку;
― повністю оновлено системи автоматизованого поливу;
― проведено очищення річки Кам’янка;
― впорядковано торгівлю на території дендропарку.

З метою поповнення колекції рослин та озеленення парламентар висадив у дендропарку саджанець дуба червоного.

«Те, що сьогодні «Софіївка» оновилася, це тільки завдяки Антону Володимировичу Яценку» – зауважив директор дендропарку Іван Косенко.

Варто зазначити, що саме Антон Яценко добився виділення фінансування з держбюджету на реалізацію проекту реконструкції та розбудови «Софіївки» та докладає багато зусиль для того, щоб парк розвивався.

«Переконаний, що оновлена історична «Софіївка», ввійде в історію, як один з найбільш відомих та унікальних туристичних об’єктів, що підніме імідж Умані, Черкащини та України на міжнародному рівні. Умань має розвиватись як міжнародний туристичний центр. Місцевих жителів має ставати більше, а туристів ще більше. Робитиму все можливе для цього» – прокоментував Антон Яценко.

27 квітня всі відвідувачі «Софіївки» мали змогу поринути в атмосферу кінця ХVIII – початку ХІХ ст., яку створювали актори в стилізованих костюмах. Кожен міг послухати музику струнного камерного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra у Павільйоні Флори та отримати безкоштовний портрет від уманських художників.
Кульмінацією вечора став феєричний виступ народного артиста України, соліста Метрополітен Опера у Нью-Йорку, Маестро Володимира Гришка, який заспівав біля комплексу водоспадів «Тризуб Посейдона».
Антон Яценко зазначив, що наприкінці травня у дендропарку буде відкрито відновлений «Звіринець», заснований графом Станіславом Потоцьким у перший період будівництва «Софіївки». Там будуть мешкати близько 30 диких тварин різних видів (лані європейські, муфлони, олені благородні, лами, верблюди, мунтжаки, шотландські корівки тощо).

За словами народного депутата, тепер «Софіївка» має всі шанси потрапити до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Залиште коментар