Вадим Івченко: «Сьогодні питання продажу землі – це не питання окремої ділянки окремого селянина. Це доля України»

Вадим Івченко: «Сьогодні питання продажу землі – це не питання окремої ділянки окремого селянина. Це доля України»

Народний депутат України від «Батьківщини» Вадим Івченко побував із робочим візитом на Черкащині.

Як повідомляє прес-служба Черкаської обласної парторганізації, під час візиту Вадим Івченко провів зустріч із мешканцями Ротмістрівської ОТГ, а також дав прес-конференцію для представників черкаських ЗМІ.

Відповідаючи на питання журналістів, народний депутат наголосив на необхідності збереження мораторію на продаж сільськогосподарських земель та повідомив присутнім про ініційований «Батьківщиною» Всеукраїнський референдум щодо заборони продажу сільськогосподарської землі.

Вадим Івченко переконаний, що скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель призведе до монополізації земельного ринку в Україні. За його словами, сьогодні в країні не сформований потенційний вітчизняний покупець землі, а відтак земельні ділянки зможуть скупити лише олігархи.

«Сьогодні питання продажу землі – це не питання окремої ділянки окремого селянина. Це доля України. Україна – це 25% світових чорноземів, які щороку даватимуть прибуток. Адже ідея аграрного сектору полягає в тому, щоб людина на землі отримала роботу, а з продажу продукції – прибуток. Сьогодні в країні фактично немає покупця землі, немає середнього класу, окрім олігархів. Господарство площею 200 га відповідно до нормативно-господарської оцінки в Черкаській області буде коштувати близько 10 млн. грн. Хто у селі має 10 млн гривень, щоб отримати 200 га у власність? Це приблизно 5-6 сіл, які монополісти огородять огорожею, бо це буде їхня приватна власність», – сказав Вадим Івченко.

«Батьківщина» пропонує свій  механізм для охочих продати земельні наділи: продати землю державі, яка в свою чергу передаватиме ділянку в розпорядження територіальної громади. Громада ж зможе здавати землю в оренду, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів. Таким чином, земля залишатиметься в державній власності і не сформується монополія.

Вадим Івченко також повідомив, що «Батьківщина» разом з Асоціацією фермерів та приватних землевласників ініціювала проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. 25 квітня Центральна виборча комісія України уже прийняла до розгляду пакет документів про склад ініціативної групи з його проведення.

Під час прес-конференції голова Черкаської асоціації фермерів, депутат Черкаської обласної ради, «батьківщинівець» Віктор Гончаренко наголосив, що аграрії підтримують позицію партії «Батьківщина». Він переконаний – земля має залишатися у власності селян:

«Продати землю – це те саме, що продати Батьківщину, Україну. Нам розповідають про те, що необхідно створити умови для того, щоб пенсіонери, які мають паї, змогли використати своє право її продати. Сьогодні сільське населення зубожіло і постаріло, але я певен, що такі люди, хоч і бідні, але думають про майбутнє своїх дітей, яким земля дістанеться у спадок. Якщо ми думаємо про майбутнє, то маємо розуміти, що земля не може бути товаром. Земля – це стратегічний запас країни, який, за Конституцією, є власністю народу», – наголосив Віктор Гончаренко.

Насамкінець Вадим Івченко висловив переконання, що ВО «Батьківщина» зможе зібрати в регіонах необхідну кількість підписів на користь проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі, оскільки має розгалужену мережу партійних осередків в усіх куточках країни.

Залиште коментар