«Вам телефонують з банку»: черкаські кіберполіцейські викрили телефонного шахрая


Аферист телефонував громадянам під виглядом працівників банку й спілкувався з ними за заздалегідь підготовленим сценарієм. Під час розмови дізнавався дані карток та привласнював гроші потерпілих. За фактом відкрито кримінальне провадження.

▪️Співробітники кіберполіції Черкас спільно зі слідчими Черкаського районного управління поліції викрили 18-річного молодого чоловіка, якого підозрюють у шахрайстві вчиненому в умовах воєнного стану.

▪️Під час досудового слідства правоохоронці встановили, що правопорушник телефонував громадянам від імені працівників банків, вимагаючи виконати певні дії для розблокування рахунку.

Так, під приводом «захисту рахунку» він дізнавався конфіденційну інформацію щодо банківських карток: номер картки, CVV-код, PIN-код та термін дії. Таким чином зловмисник привласнив 245 000 гривень з рахунків потерпілих.

✍️ Слідчі поліції під процесуальним керівництвом прокуратури оголосили телефонному шахраю про підозру за ч. 3 ст. 190 КК України. Підозрюваному загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Кіберполіція рекомендує не повідомляти стороннім дані банківських карток, особливо CVV-код, термін дії картки та коди з SMS від банку або оператора зв’язку. Памʼятайте, що справжній працівник банку ніколи не запитує таку інформацію.

Залиште коментар