Верховна Рада прийняла закон “Про антидопінговий контроль у спорті”

Верховна Рада прийняла закон “Про антидопінговий контроль у спорті”

7 лютого Верховна Рада України прийняла закон “Про антидопінговий контроль у спорті”, пише ЧЕмпіон. 

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов привітав спортивну спільноту із прийняттям цього документу, та подякував народним депутатам, коаліції, Уряду, всім, хто долучився до розробки цього закону та підтримав його: “Завдяки ухваленню цього закону, Україна повністю виконала взяті на себе зобов’язання перед Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA). Ми маємо повне право позиціонувати себе як європейська держава, яка веде боротьбу з допінгом разом з усім цивілізованим світом за тими ж принципами та стандартами”.

Проект Закону був внесений у ВРУ Міністерством молоді та спорту у травні 2016 року. Законопроект розроблений з метою приведення чинного законодавства України у відповідність з Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті, забезпечення створення необхідних правових та організаційних засад щодо акредитації лабораторії антидопінгового контролю та з метою забезпечення створення умов для дотримання Україною, Національним антидопінговим центром вимог Всесвітньої антидопінгової агенції.

Документом визначаються правові та організаційні засади здійснення антидопінгового контролю в Україні, участі відповідних закладів, установ та організацій у профілактиці, запобіганні застосуванню та поширенню допінгу у спорті.

Реалізація положень закону дозволить перейти до європейського принципу управління антидопінговою діяльністю, а саме – створити Наглядову раду антидопінгового контролю, яка має призначати керівників Національного антидопінгового центру та Національної антидопінгової лабораторії, визначатиосновні напрями антидопінгової діяльності.

Відповідний законопроект зареєстровано за №4724.

Залиште коментар