Весняний «мінус» у повітрі перетворився у ціновий «плюс» на черкаських ринках

Весняний «мінус» у повітрі перетворився у ціновий «плюс» на черкаських ринках

Аномальні квітневі та травневі заморозки в Україні понищили частину врожаїв. Продавці на ринку рахують збитки, а споживачі – витрати на захмарні ціни на весняні овочі та ягоди. Кореспондент сайту «Економіка сьогодення» побував на черкаському центральному ринку та дізнався, яких бід травневі морози завдали для черкаських аграріїв.

«Все, що ближче до поверхні грунту, нічого не вижило. На рослини складно дивитись без сліз. Постраждали і фруктові дерева. Вся зав’язь абрикос, слив, вишень, черешень, винограду повністю знищена через заморозки. М’якоть почорніла і урожай пропав», – каже продавчиня Олена.

Травневих морозів ніхто не очікував, тому більшість людей, жодних заходів безпеки вжити не встигли.

Продавець Олександр говорить, що «синоптики передавали близько 0 і все-таки сподівалися на те, що не буде -2, -3. Та сподівання не виправдались. Нічний морозець знищив повністю смородину, перший виноград, горіхи, черешню».

«Урожай буде яблук та груш, а кісточкових, особливо ранні, які рано зацвіли, то майже ввесь загинув», – бідкається Тетяна.

«Полуниця у мене не вимерзла, оскільки я встигла накрити агроволокном. Але цьогорічна полуниця та і всі фрукти будуть на 20-25% дорожчі від минулорічних», – каже Наталія.

«Я дуже люблю весняний овочевий салат. Але часто доводиться собі відмовляти, бо ціни на овочі захмарні, а пенсія маленька», – поскаржилася пенсіонерка Меланія.

Прочитайте ще:

Залиште коментар