Вежа Шухова не світитиметься: водоканал заборгував обленерго

Вежа Шухова не світитиметься: водоканал заборгував обленерго

Сьогодні комунальному підприємству «Черкасиводоканал» держава не відшкодовує кошти по пільгам та субсидіям та вже  заборгувала майже 5 млн. грн.. Фактично гарантовані Урядом соціальні гарантії щодо компенсації вартості комунальних послуг нині повністю лягла на плечі підприємства.

Про це повідомили в КП “Черкасиводоканал”.

Це пов’язано насамперед з вимогами нового Порядку проведення розрахунків з пільг та субсидій населення, який було затверджено наказом Міністерства фінансів України від 04.01.2018 №1 (надалі Порядок),реалізація якого неможлива через невідповідність баз даних надавачів послуг та управлінь соціального захисту.

Ситуація й раніше була досить складною, адже відшкодування коштів відбувалося несвоєчасно та не в повному обсязі. А після прийняття нового Порядку нарахування й зовсім припинилися. Ця проблема є загальною для всіх водопровідно-каналізаційних господарств України.

У зв’язку з відсутністю персоніфікованих баз даних, які вимагає новий Порядок, підприємству не компенсуються ці кошти, які йшли на оплату за електроенергію шляхом взаєморозрахунків. Відповідно підприємство не в змозі вчасно розраховуватись в повному обсязі за електроенергію і станом на 16.01.2018 року має заборгованість перед ПАТ «Черкасиобленерго» майже 900 тис. грн..

Наслідок – ПАТ «Черкасиобленерго» відключив від електропостачання резервний водозабір КП «Черкасиводоканал», який використовується в надзвичайних ситуаціях для підвозу автомобілями питної води мешканцям міста та гіперболоїдну вежу Шухова.

Прочитайте ще:

Залиште коментар