Відбулась сесія Черкаської міської ради

Відбулась сесія Черкаської міської ради

На сесії, яка відбулася 18 травня, депутати Черкаської міської ради озвучили низку запитів і звернень. Вони стосувалися прав жінок, реабілітації військових, створення індустріальних парків, прозорості міської влади, підтримки родин зниклих безвісти та ін.

Депутатка Валерія Шинкарьова звернула увагу на важливість використання фемінітивів у сучасному суспільстві, які підкреслюють роль жінки. Тому запропонувала внести корективи до регламенту діяльності Черкаської міської ради і використовувати терміни «депутат – депутатка», «заступник – заступниця», «директор – директорка», «громадянин – громадянка» тощо. Також застосовувати фемінітиви у документообігу.

Підтримали депутати пропозицію Інни Бандури дати доручення департаменту економіки та розвитку розробити концепцію створення в Черкасах індустріальних парків як одного із ефективних засобів збільшення надходжень до бюджету та покращення життя містян.

Також вона ініціювала розробити у Черкасах місцеву програму з психологічної реабілітації військовослужбовців. Депутат Василь Мойсієнко запропонував врахувати потребу у дипломованих фахівцях із відповідною освітою та практичним досвідом. Низку доповнень до цього питання запропонувала й депутатка Оксана Мелікова. Зокрема, включити до переліку осіб для надання психологічної реабілітації не тільки захисників та захисниць, а й членів їхніх сімей.

Віктор Євпак акцентував на важливості підвищення прозорості Черкаської міської ради, а саме, публікації на сайті важливих документів, а саме, проектів рішень, протоколів засідань, ведення трансляції засідань. Відповідні доручення дали структурним підрозділам.

Депутат Сергій Прядка звернувся з пропозицією створити в місті Черкаси на базі одного з медичних закладів повноцінного відділення реабілітації та відновного лікування для захисників і захисниць.

Запропонували народні обранці і декілька звернень до керівних органів держави.

Василь Мойсієнко ініціював внести до порядку денного сесії звернення до голови Верховної Ради України щодо прискорення розгляду парламентом законопроекту №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», що дасть можливість збудувати єдину православну незалежну українську церкву.
Надія Івашкова запропонувала звернутися до Президента України із законодавчою ініціативою стосовно того, щоб можна було зареєструвати місце проживання дитини, один з батьків якої зник на війні.

Сергій Кудактін вніс пропозицію депутатам Черкаської міської ради звернутися до Кабміну, Нацбанку та Верховної Ради України щодо неприпустимості блокування банківських карток родичів військовослужбовців та волонтерів, які збирають на потреби ЗСУ.

Усі ці звернення були внесені до порядку денного та підтримані голосуванням депутатів.

Залиште коментар