Відбувся концерт на честь українського композитора Анатолія Пашкевича

Відбувся концерт на честь українського композитора Анатолія Пашкевича

Концерт-портрет «Незабутий скарб» на честь українського композитора та хорового диригента, хормейстера, почесного жителя міста Черкаси, народного артиста України Анатолія Пашкевича, відбувся в обласній філармонії. Захід присвячений 85-річчю з дня його народження.

«Степом, степом», «Мамина вишня», «Чебреці», «Хата моя біла хата», «Лебеді материнства» – ці пісні Анатолія Пашкевича стали окрасою української пісенної спадщини. Загалом художній керівник Черкаського академічного заслуженого українського народного хору став автором понад 80 українських пісень, більшість із яких написана на Черкащині.

Концерт в обласній філармонії тривав майже три години. Оваціями та вигуками «Браво» глядачі вітали майже кожну пісню Анатолія Пашкевича у виконанні Черкаського народного хору, ансамблю народної музики «Росава» та тріо «Аріана». У поєднані з хореографічними композиціями, елементами театральних постановок та оранжуванням створювалася атмосфера українського патріотичного духу і зворушливого родинного затишку, добра, материнської любові.

Наприкінці заходу всю творчу спільноту привітали керівники області та міста. Від імені Черкаського міського голови Анатолій Бондаренко заступниця голови Марина Гаркава подякувала творчим колективам за внесок у розвиток і популяризацію українського культури і поділилася враженнями від концерту.

«Анатолій Пашкевич – справді геній культури, народний композитор. Його пісні створили дуже зворушливу, чуттєву атмосферу. Наверталися сльози, згадувалися і воїни-захисники на передовій і наші матері. Пишаємося цим генієм української музики та пісні, який жив і працював у нашому місті та всім колективом Черкаського народного хору, який він очолював», – сказала Марина Гаркава.

Залиште коментар