Відома співачка з гурту “KAZKA” сфотографувалася у національному вбранні з Черкащини

Відома співачка з гурту “KAZKA” сфотографувалася у національному вбранні з Черкащини

Виданню Козацький край” вдалося дослідити історію автентичного українського національного наряду, який вдягла на фотозйомках для календаря-2019 «Щирі» знаменита співачка KAZKA – Олександра Заріцька.

Фото співачки ілюструє сторінку травня у календарі. На ньому KAZKA – у прикрашеному справжнім кораловим намистом весільному наряді з Легедзиного Тальнівського району Черкащини. Як з’ясувалося, свого часу виготовлений він був жителькою Легедзиного, яка добре зналася на найменших деталях традицій української культури і виготовляла ці наряди для дуже багатьох в селі та з-за його меж. Звали цю народну майстриню Єлизавета Сиверянівна Гончарук. На жаль, її вже немає серед живих, проте пам’ять про неї збережеться…

Наразі залишаються загадкою деталі походження іншого весільного наряду з Черкащини, який вдягла для того ж фотопроекту «Щирі» (сторінка місяця липня) співачка Джамала. Відомо лише, що її багате вбрання – з колишньої Полтавської губернії, а нині – районів черкаського Лівобережжя.

Нагадаємо: благодійний календар «Щирі» був презентований напередодні Нового року. Календар “Щирі. Свята” — спільна культурно-соціальна ініціатива ТЦ Домосфера та агенції Gres Todorchuk PR. На його сторінках – 15 українських зірок сцени та телеекрану у традиційному національному вбранні ХІХ століття. Onuka, Kazka, Джамала, Тіна Кароль та інші знялися у фотопроекті заради благородної мети – кошти від продажу календарів «Щирі. Свята» передано на допомогу «Музею Івана Гончара» у Києві, який 13 лютого 2018 року постраждав від затоплення.

До речі, Іван Макарович Гончар (1911-1993), український скульптор, графік, маляр, етнограф і колекціонер, який створив цей столичний музей українських старожитностей – родом з Лип’янки Шполянського району Черкащини. Як і його син, Петро Гончар, який нині є директором цього унікального музею у батьківській хаті…

Залиште коментар