Відвідати «Ніч у музеї» запрошують черкащан

Відвідати «Ніч у музеї» запрошують черкащан

Міжнародний день музеїв щорічно відзначається 18 травняТемою цьогорічного Дня музею, якупроголосила Міжнародна рада музеїв ICOM – «Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі».

Сучасні музеї є центрами культурного спілкування громади, мистецьким перехрестям. Вони об’єднують навколо себе творчих людей, співпрацюють з громадськими організаціями, створюють та реалізують спільні проекти.

Однією з вагомих подій року для музеїв є Міжнародна акція «Ніч музеїв», яка приурочена до Міжнародного дня музеюОсновна мета Акції – продемонструвати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь, пише vycherpno.ck.ua.

Відомо, що вперше «Ніч музеїв» була проведена у Берліні у 1997 році. У 2005 році в Акції взяли участь уже 500 музеїв Європи. Українські музеї масово долучились до проекту з 2008 року, Черкаський обласний художній музеї з 2012 року. Це вже сьома «Мистецька ніч» у Черкаському обласному художньому музеї, яка за ці роки стала брендовою подією міста. Це можливість для молоді представити власні ідеї, стати учасником подій, що існують тільки тут і тепер. Молодь приваблює творча атмосфера, весела гра, імпровізація, іноді провокація, імпульс до натхнення.

Концепція цьогорічної «Ночі» Черкаського обласного художнього музею «Мистецтво-Людина-Модель». Відтак музей пропонує замислитися над питаннями: сучасна людина, її культурні потреби, людина у мистецтві, джерела натхнення, людина як модель, створення моделі, взаємодія та комунікація.

Головним виставковим проектом «Мистецької ночі» Черкаського обласного художнього музею є ідеологічно-художня програма «НАЦПРОМ» Олега Тістола та Миколи Маценка. Вони входять у ТОП найуспішних художників України, їх імена добре відомі у Європі. Назву «НАЦПРОМ» самі автори трактують по-різному: «національні промисли», «національна промисловість», «національна промоція» тощо. «НАЦПРОМ» – це перш за все творче дослідження, репрезентація українського сучасного мистецтва як головного бренда України у світовому культурному просторі.

Власне, на загальному тлі проекту і розгортається «Мистецька ніч 2018» музею. Боді-арт, скетч, інтерактивні проекти, театральне дійство, майстер-класи – все підпорядковується загальній концепції «Мистецтво-Людина-Модель».

Програма «Мистецької Ночі»

Виставкові проекти:

«НАЦПРОМ»: Олег Тістол, Микола Маценко, м. Київ

«Матеріали другої міжнародної конференції по голих мишах»: персональна виставка Павла Пушкаря, м. Запоріжжя

«Wonderland»: персональна виставка авторських ляльок Дар’ї Жук, м. Черкаси

Інтерактивні проекти: «Чоловік ХХІ століття», «Неспішне мистецтво», «Авторське право і мистецтво»

Скетч-шоу: музейна мистецька студія малюнку

Соціальне дослідження: зріст відвідувача музейної «Ночі»

Фото-зони

Майстер-класи

Творчий клуб «Чашка кави Че»

Театр-студія «PROtest»

Школа візажу Владичук Ольги

Боді-арт

Розпис хной Мехенді

Аква-розпис

Презентація одягу від «VOI»: Ірма Пашківська, Владислава Долотій

Черкаський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка

Музична гурти: July8, Can Fly

Залиште коментар