Майже півтора мільйони гривень спрямовано на захист черкаських земель від деградації

Майже півтора мільйони гривень спрямовано на захист черкаських земель від деградації

Україна входить до першої десятки країн світу з найбільшою кількістю орних земель. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, відкриваючи перше засідання Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, створеної Урядом у 2017 році. Він зазначив, що площі орних земель в Україні становлять 32,5 млн га та найбільше піддаються деградаційним процесам.

Про це повідомила Черкаська ОДА.

“Зараз ми констатуємо, що в Україні наявна незбалансована структура земель із значним перевантаженням сільськогосподарських угідь і майже не проводяться заходи, які б протистояли деградаційним процесам ґрунтів. На жаль, аграрний сектор в Україні все ще не можна назвати екологічним”, – пояснив Остап Семерак.

При цьому він зазначив, що через деградацію ґрунтів  збитки, які спричинені недоотриманням сільськогосподарської продукції, оцінюються науковцями у понад 20 млрд грн/рік.

“Наслідки для довкілля оцінити набагато складніше. Через деградацію ґрунтів та опустелювання ми втрачаємо не лише біорізноманіття, але й водні об’єкти. Зокрема, малі річки, – пояснив Остап Семерак, зазначивши, що нинішня модель  управління землекористуванням спричиняє також  близько 25% викидів парникових газів.

Він нагадав, що протягом останніх трьох років Україна вперше за всі роки незалежності отримала системні документи національного рівня, які визначають подальшу державну політику в боротьбі з деградацією земель та опустелюванням.

“Україна розробила Концепцію та план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням. Торік було створено нашу Координаційну раду. Зараз маємо схвалити національні завдання щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель, щоб Україна могла приєднатися до міжнародних процесів боротьби з опустелюванням, а також інтегрувати національний план дій у регіональні природоохоронні програми”, – резюмував Остап Семерак.

“На Черкащині  продовжуємо працювати над утіленням заходів щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, – каже перший заступник голови Черкаської ОДА, член Координаційної ради Віталій Коваль, який спільно з керівницею управління екології та природних ресурсів ОДА Оленою Звягінцевою взяв участь у засіданні. – Визначені завдання спрямовані на реалізацію Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням. До цієї роботи залучили фахівців відповідних структур. Так, на сьогодні маємо затверджене головою обласної адміністрації розпорядження, що містить план необхідних заходів. Вони, між тим, передбачені й обласною програмою, яка діє на Черкащині, – з охорони і підвищення родючості ґрунтів Черкаської області «Родючість 2016-2020».

Як зазначає, перший заступник, торік на охорону і раціональне використання земель спрямували майже 1,5 млн грн.

Залиште коментар