Виборчий процес на Черкащині проходить спокійно, – КВУ

Виборчий процес на Черкащині проходить спокійно, – КВУ

Загалом виборчий процес в 7 округах Черкаської області проходить спокійно, виборчі комісії працюють злагоджено і суттєвих проблем та порушень не фіксується. Явка виборців загалом відповідає показникам першого туру. Про це повідомляють у Комітеті виборців України.

Між тим надходять повідомлення про наступні порушення та інциденти:

Надходить інформація про поодинокі порушення, які здебільшого стосується відсутності людей у списку виборців. Не зменшилась випадки нарікань виборців на погану якість списків виборців і хоча дані випадки є одиничні, але зустрічаються майже на кожній дільниці:
Наприклад:
ДВК 711007 (ТВО 194) – жінка-виборець, яка не знайшла себе в списках, наполягала на тому, щоб їй видали бюлетень. Коли комісія відмовила – жінка викликала поліцію
ДВК 711005 (ТВО 194) – в списку людина, яка ніколи не проживала за адресою людей, які прийшли голосувати
ДВК №710002 (ТВО 196) – повідомлення про те, що виборець отримав запрошення, але на дільниці не знайшов себе в списках виборців.
ДВК 711090 (ТВО 194) – виборець з ознаками сп’яніння не знайшов себе в списках і подав заяву в поліцію. Голова ДВК пише пояснення.

Традиційно на малих дільницях, переважно в сільській місцевості, фіксується поодинокі випадки видавання бюлетеня без паспорта, бо “ми всі однин одного знаємо”.

Спостерігачі повідомляють про скарги виборців похилого віку і людей на інвалідному візку на важкий доступ до деяких дільниці і відсутність пандусів.
Також повідомляється про кілька випадків фіксації факту фотографування бюлетеня.

Окремо варто звернути увагу на той факт, що через невеликий розмір бюлетеня можна побачити за кого голосують виборці. Часто, крізь прозору скриньку, можна побачити за кого проголосував той чи інший виборець і це викликає зауваження з боку виборців, які вважають, що таким чином порушується їх таємниця голосування. Відбувається це через те, що виборці часто не згортають бюлетень, вкидаючи його в скриньку для голосування. Таким чином результати волевиявлення особи можуть побачити сторонні особи, в тому числі, інші виборці, спостерігачі, члени комісії і до того ж фото виборчих скриньок із заповненими бюлетенями активно публікуються в соціальних мережах.

Залиште коментар