Вихователям у черкаських дитсадках пропонують виплачувати муніципальну надбавку

Вихователям у черкаських дитсадках пропонують виплачувати муніципальну надбавку

Виконавчий комітет на своєму засіданні 10 квітня погодив проект рішення «Про затвердження міської програми стимулювання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти на період з 1 квітня до 31 грудня 2018 року». Це дозволить підвищити їм заробітну плату майже на тисячу гривень. Утім, остаточне слово – за депутатами.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

 

Як розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, нині в середньому вихователі в садочках отримують понад 5 300 грн.
“Аналіз оплати праці педагогів міста засвідчив, що середня зарплатня педагогічних працівників у школах (7 948,25 грн) дещо вища за оплату праці в садочках, – говорить він. – Загалом такий розмір заробітної плати не співрозмірний із рівнем педагогічної відповідальності, моральним та психологічним навантаженням педагогів дошкілля під час організації та здійснення освітнього процесу. Більше з тим – існує і дефіцит педагогічних працівників у закладах дошкільної освіти”.
За його словами, нині в дитячих садочках налічується 88 вакансій педагогічних працівників (7,5% від потреби у забезпеченні  педагогічними кадрами закладів дошкільної освіти). Із них – 1 вакансія вихователя-методиста, 55 – вихователів, 23 – музичних керівників, 3 – інструкторів з фізкультури, 2 – учителів-логопедів, 3 – дефектологів, 1 – практичного психолога.
“Сьогодні важливо піднімати престиж професії педагогічних працівників. Аби, в тому числі, сюди хотіли йти молоді й прогресивні люди”, – сказав Сергій Воронов.
Директор департаменту фінансової політики Наталії Джуган висловила думку, що проблему з рівнем оплати праці вихователів необхідно вирішувати комплексно.
“Наші вихователі отримують не найнижчу заробітну плату в контексті всіх бюджетних установ, – говорить вона. – Дітки в наших дошкільних закладах «найдорожчі» в Україні, а навантаження на черкаського вихователя є значно нижчим. Для прикладу, в 53 садочках – 17 611 дітей”.
За її словами, наразі необхідно переглянути всі штатні розписи навчальних закладів, зменшивши кількість посад, що не займаються безпосередньо виховним процесом. А ще – переглянути наповнюваність груп.
Урешті члени виконавчого комітету погодили програму, тепер її винесуть на розгляд однієї з найближчих сесій.

Залиште коментар