Викладачі та студенти ЧНУ впорядкували могили холодноярців

Викладачі та студенти ЧНУ впорядкували могили холодноярців

Викладачі та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького впорядкували могили героїв-холодноярців.

Напередодні заходів із вшанування борців за волю України, які традиційно відбуваються у квітні на Чигиринщині, майбутні історики на чолі з викладачами — професором Анатолієм Морозовим та Андрієм Касьяном, прибули на Чигиринщину.

Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

У селі Мельники, де на сільському кладовищі поховані отамани Холодного Яру, встановили інформаційний банер та дороговкази. Вказівники ведуть через село і кладовище до самого місця поховання. Прибрано й самі могили.

Незабаром цими пам’ятними місцями пройдуть тисячі патріотів, що приїдуть до Холодного Яру вклонитися героям. Серед них буде і делегація Черкаського національного, яка вже третій рік поспіль долучається до заходів.

Крім того, Черкаський національний університет активно долучається до проведення фестивалю «Холодноярська проща», який відбудеться 24–28 липня.

— Ми одні з перших в Україні провели міжнародну конференцію, присвячену 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років — розповів ректор Олександр Черевко. — Викладачі також активно досліджують цю тему. Підготовлені монографії, книги. Заплановані археологічні експедиції у місця розташування Холодноярської республіки.

Вчена рада навчально-наукового інституту історії і філософії університету  включила до тематичного плану дослідні роботи студентів на цю тему.

Університет також проводить круглі столи, конференції,  присвячені повстансько-визвольному руху в Україні, і на Чигиринщині зокрема.

У дні проведення Холодноярської прощі студенти кафедри військової підготовки та студентська рада університету візьмуть безпосередню участь в її організації.

Прочитайте ще:

Залиште коментар