Виставка графіки бійця АТО  покликана «заробити» на його лікування

Виставка графіки бійця АТО  покликана «заробити» на його лікування

Сьогодні в Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка Валерія Сліпенка, учасника бойових дій в зоні АТО. Організувати її, а згодом продати його роботи з аукціону запропонували місцеві депутати від ВО «Батьківщина» Роман Буданцев та Роман Діскант, аби зібрати гроші на лікування бійця, передає кореспондент «Проголовне».

Валерій Сліпенко двічі був в зоні бойових дій, воював у складі 79-ої десантно-штурмової бригади. Вже там, на передовій, відчув негаразди зі здоровям, почав втрачати зір. Після його повернення додому лікарі поставили невтішний діагноз: хондросаркома кістки 2 ст. пухлина середнього ступеня злоякісності G2 з аномально різко вираженими звапнінням і окостенінням матриксу пухлинної тканини.

Як розповів депутат Черкаської обласної ради Роман Буданцев, коли він довідався про долю Валерія Сліпенка, виникло бажання допомогти, а коли він побачив його роботи, то стало зрозуміло, як саме можна допомогти.

– Я не великий знавець мистецтва, але одразу видно високий художній рівень його робіт. Досконала майстерність поєднується в них з глибоким філософським змістом. Тому й виникла ідея організувати виставку в обласному музеї, і ми з Романом Діскантом взялись за цю справу. Дуже вдячні працівникам музею, фахівцям, які одразу відгукнулись на добру справу і оцінили творчість патріота, – розповів Роман Буданцев.

З ним погоджується і колега, депутат міської ради Роман Діскант:

– Ці картини настільки високого рівня, що можуть прикрасити будь-який дім, навіть найвимогливіших цінителів прекрасного. Наступного четверга, через тиждень, в цій же залі ми проведемо аукціон. Гроші, виручені на ньому, підуть на лікування бійця.

Зараз фінансове становище Валерія дуже хитке. За словами пана Буданцева, навіть на проїзд додому, на рідну Чорнобаївщину (він уродженець с. Скородистик), йому бракує грошей, тож довелося скидатися на бензин. Допомагають йому місцеві волонтери. Дівчата супроводжували його й на відкриття виставки. Проте їхніх зусиль недостатньо. Адже на операцію, яка може врятувати здоровя художника й поета, потрібно 50 тисяч доларів.

– Я впевнений, що ми зможемо продати його роботи. По-перше, вони чудові. По-друге, в Черкасах знайдуться небайдужі люди, які у такий спосіб схочуть допомогти бійцю. Я й сам придивився вже одну з картин для себе, – говорить Роман Буданцев.

Не менш важливо для художника отримати й моральну підтримку.

– Подивіться зараз на його очі, як вони світяться. Він же далеко не зразу погодився на цю виставку, сумнівався, зрештою його вмовили дівчата-волонтери. А тепер він світиться надією. Оця увага до його творчості, гідна оцінка його робіт значать не менше, ніж матеріальна підтримка. Це також може бути хорошим стимулом для одужання, – впевнений Роман Діскант.

Прочитайте ще:

Залиште коментар