Виставка весільних вінків відкрилася у Шполі

Виставка весільних вінків відкрилася у Шполі

15 травня 2018р. в Шполянському районному Будинку культури відбулося відкриття персональної виставки майстра декоративно-ужиткового мистецтва Інни Дмитрівни Вовк «Весільні вінки нашого краю», приуроченої 95-й річниці утворення Шполянського району. Про це інформує Шполянська РДА.

На виставці були представлені репліки весільних парафінових вінків с.Лебедин Шполянського району, с.Сигнаївка Шполянського району, с.Товмач Шполянського району та авторські весільні вінки майстра.

Репліки вінків було відтворено за фотографіями вінків 50-х років минулого століття. Майстриню прийшли привітати голова районної державної адміністрації Володимир Миколайович Потапенко, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Олексійович Козоріз, заступник голови райдержадміністрації Ольга Іванівна Шпиця, голова районної ради Олександр Миколайович Кузуб,заступник голови районної ради Лідія Миколаївна Татаріна, начальник відділу культури і туризму Шполянської РДА Анатолій Іванович Лозовий.

Вовк Інна Дмитрівна народилася 1 лютого 1979 року в с.Матусів Шполянського району Черкаської обл. Закінчила Канівське училище культури та мистецтв по спеціальності режисер театралізованих свят та обрядів. З 1997 року працює в Шполянському районному Будинку культури,з 2008 року займає посаду методиста з фольклору.

Свою творчу діяльність Інна Дмитрівна розпочала в 2011 році зі створення іграшок та сувенірів з природних матеріалів. Не зупиняючись на досягнутому почала цікавитися виготовленням ляльки-мотанки та створювати іграшки з капрону в техніці «скульптурний текстиль».

З 2012 року в колекції майстра почали з’являтися вироби з холодної порцеляни в техніці «керамічна флористика», але найбільшим бажанням Інни Дмитрівни було втілити в життя мрію – створити виставку писанок різних регіонів України.

У 2013 році в Шполянській районній бібліотеці була відкрита персональна виставка майстрині,на якій було представлено більше 100 писанок. Це – писанки Черкащини, що були відтворені за книгою етнографа і культуролога В. Мицика, писанки з різних куточків України, травлені коричневі писанки (куряче яйце), травлені білі писанки (гусине яйце), зерновки, крапанки, дряпанки, різьблені писанки (качине яйце), бісерні (монастирські), вишиті та декоративні сувенірні. Інна Дмитрівна була нагороджена дипломом лауреата районної премії ім. І. Гончара як народний майстер з писанкарства.

В 2014 році було започатковано безкоштовне проведення майстер-класів з написання писанок у Шполянському краєзнавчому музеї.

2014 рік – м. Шпола. Було представлено ще одну персональну виставку майстра – картини з вовни.

Січень 2015 року – персональна виставка картин з вовни в Черкаському обласному художньому музеї. На презентації були представлені картини в анімалістичному жанрі,портрет,пейзаж.

В квітні 2017 року в Черкаському краєзнавчому музеї відбулася презентація персональної виставки майстрині. На виставці було представлено живописні мініатюри писанкового стилю.

Інна Дмитрівна співпрацює з шкільними установами, дошкільними закладами та музеями. Майстром проводяться майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, ліплення з холодної порцеляни, виготовлення «кавових іграшок» та ін. Також були започатковані та проведені майстер-класи по відродженню традицій писанкарства, виготовлення традиційного різдвяного солом’яного павука та дідуха. На протязі трьох років Інна займається виготовленням елементів для декоративно-художнього оформлення сцени та дитячих заходів.

В доробку майстрині є безліч виробів різного направлення та техніки виконання: Сувеніри та іграшки з мішковини та джутового шпагату; Ляльки мотанки; Вироби з холодної порцеляни; Топіарії; Сувенірні «кавові іграшки»; Ляльки з капрону; Вироби з пап’є маше та гіпсу; Картини з вовни та кави; Писанки; Прикраси з мідного дроту в техніці «WireWork»

Вироби Інни Вовк знаходяться в Обласному художньому музеї м.Черкаси та краєзнавчому музеї в м.Шпола, картинній галереї смт Лисянка, Черкаської обл., в приватних колекціях в м.Чигирин, м.Черкаси, м.Шпола, в Сполучених Штатах Америки та Німеччині. Картини майстра були передані в дарунок заслуженому артисту України М.Д. Олійнику та письменнику, публіцисту М.Ф. Слабошпицькому.

Інна Дмитрівна Вовк була неодноразово відзначена грамотами обласного управління культури та відділу культури м.Шпола як майстер декоративно ужиткового мистецтва.

Залиште коментар