Як діяти, коли є насилля в родині?

Як діяти, коли є насилля в родині?

Працівники служби у справах дітей мають добу після поданого звернення, аби подати інформацію до Головного управління Національної поліції в Черкаській області, а також – Центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Черкаської міської ради. Далі – ці установи проводять перевірку інформації та подають характеристику про психологічний стан дитини  та батьків. Про це повідомляють на офіційному порталі Черкаської міської ради.

“Щорічно до служби у справах дітей  Черкаської міської ради надходять звернення за фактами психологічного та фізичного насилля над дітьми у сім’ях. До нас з такою інформацією звертаються сусіди, знайомі, вчителі та вихователі дітей, а іноді – й самі діти”, – повідомляє головний спеціаліст сектору роботи з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, відділу захисту прав дітей Служби у справах дітей Черкаської міської ради, Ніна Сень.
КОРИСНО ЗНАТИ:
З питань насилля у сім’ї та отримання юридичної, психологічної, інформаційної допомоги можна звертатись за допомогою до:

– Служби у справах дітей Черкаської міської ради (вул. Благовісна, 170) за тел. 33-39-18, 33-27-35 та 54-09-22;
– Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді(вул. Благовісна, 170) за тел.33-67-93, 33-67-94 та 33-09-00,

– Національної «гарячої лінії» з консультування з питань насилля 8-800-500-33-50 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні); на короткий номер 386 (безкоштовно з будь-яких мобільних операторів).

Приміром, торік спеціалісти служби у справах дітей перевірили 588 сімей, за якими були  складені  відповідні акти обстеження.

– Від правоохоронних органів ми  отримуємо інформацію про те, чи є у сім’ї складні життєві обставини, чи мають батьки адміністративні чи кримінальні порушення закону. Наші фахівці виїжджають за місцем проживання дитини, складають акт обстеження умов проживання. Якщо факт насилля підтверджується, на батьків складається адміністративний протокол, або ж матеріали передаються до суду. Постраждалих від насилля дітей ставлять на облік у Службі у справах дітей та впродовж року здійснюють соціальний супровід. З сім’єю спілкуються працівники центру, лікарі та психологи, –  говорить Ніна Сень.
А також зазначає, що кожен може звернутися з заявою щодо насилля над дітьми до Служби у справах дітей. Це може бути вчителька дитини, лікар, сусіди, керівник ОСББ чи ЖЕКу, загалом, будь-хто з оточуючих, хто помітить ознаки насилля в сім’ї і виявить  небайдужість до дитини.
ДЛЯ ДОВІДКИ:
Протягом 2017 року на обліку та під постійним контролем служби у справах дітей перебувало 995 дітей, з них:
– 279 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (під опікою, піклуванням – 196 дітей, 13 – у прийомних сім’ях, 31 – у дитячих будинках сімейного типу,  36 – у державних установах, 1 – у сім’ї родичів).
Всього сімейними формами виховання охоплено 87,4%.
 Протягом   2017 року службою у справах дітей підготовлено матеріали та проекти 1064  рішень органу опіки та піклування м. Черкаси.
 А також  – 850 рішень   служби  у   справах  дітей,  як  органу  опіки  та  піклування: про захист житлових та майнових прав дітей, реєстрацію чи зміну реєстрації місця проживання  дитини  за відсутності  одного із батьків, зняття з реєстрації місця проживання усиновлених дітей, збереження житла за статусною дитиною, призначення  опіки  над  майном  статусної  дитини , припинення опіки, визначення способу участі у вихованні одному з батьків та місця проживання дитини.
Крім цього,  ухвалено 167 висновків  органу опіки та піклування м. Черкаси та підготовлено 28 позовних заяв до суду. А саме: про  позбавлення  батьківських  прав батьків та стягнення аліментів, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, захисту житлових прав дітей, накладанню заборони на відчуження майна батьків, згідно з рішенням суду.

З метою виявлення дітей, які схильні до вчинення правопорушень, бродяжництва та жебракування, службою у справах дітей організовано та проведено 44  рейди –  «Родина», «Профілактика», «Літо», «Урок»  тощо, під час яких перевірено 436  родин.

Залиште коментар