Як подолати професійне вигорання?

Як подолати професійне вигорання?

Кожен із нас зіштовхувався хоч раз у житті зі синдромом професійного вигорання, та не кожен знає яку назву має цей синдром та як з ним боротися. В останні роки в розвинених країнах, все частіше говорять не лише про професійні стреси, а й про синдром професійного вигорання. Тож, ми вирішили поспілкуватися на цю тему з психологом практиком Кирилом Литвиновим.


Кириле Олександровичу, що Ви знаєте про синдром професійного вигорання?

 Вітаю! Професійне вигорання – це стан, у якому робітник втрачає цікавість до своїх обов’язків, працює лише для «галочки», постійно відчуває незадоволення від результатів своєї праці, що в результаті відображається на колективі та на відносинах з клієнтами. Близько 30 % роботодавців вважають, що працівників, які втратили «кермо правління» потрібно звільняти чи дочекатися поки вони звільняться. Але це не вирішення питання. Адже, «вигорають» на всі працівники, а лише найцінніші, найпрофесійніше, які викладаються на роботі на всі 200%. Проблему легше попередити чи виявити на ранньому розвитку, адже гідну заміну «вигорівши» працівникам знайти не легко.

– Люди з яким типом характеру більш схильні до професійного вигорання?

Від цього не застрахований ніхто. Всі люди з будь-яким типом характеру схильні до цього синдрому. Але ризик більший ризик мають холерики, тому що людям з таким характером поведінки складно виконувати постійну монотонну роботу.

Люди яких професій частіше зазнають професійного вигорання?

Загалом, це професії, з постійною одноманітною роботою.

Як запобігти цьому синдрому?

Проведіть чітку межу між роботою та будинком. Робіть перерви, паузи. Вивчайте щось нове. Діліться своїм досвідом з іншими. Змінюйте антураж. Ведіть активний спосіб життя.

Пане Кириле, які Ви можете надати поради тим, хто вже має цей синдром?

У випадку, коли діагностується синдром професійного вигорання, перше, що необхідно зробити, – це пригальмувати. Не те щоб витрачати на виконання роботи ще більше часу, а робити між завданнями великі перерви. А під час відпочинку займатися улюбленою справою, хобі.

Який метод найефективніший до шляху подолання цього синдрому?

Обов’язковий вихідний раз на тиждень, протягом якого робити те, що довподоби. «Очищення» мозку від турбуючи вас думок чи проблем шляхом аналізу (викладу їх на папері чи з уважним слухачем). Розстановка пріоритетів ( першочергово виконувати важливіші справи, а решту – в залежності від того, скільки часу залишилося). Ще можу порадити медитації, аутотренінги чи аромотерапія сам інколи цим користуюся!
– Дякую за корисні поради!

Подупейко Діана

Залиште коментар