Як святкувати Андрія черкасці дізналися у кінотеатрі “Україна”

Як святкувати Андрія черкасці дізналися у кінотеатрі “Україна”

Ворожіння, народні розваги, майстер-класи з ліплення вареників, зав”язування українських хусток, показ моделей сучасного одягу в національному стилі – малий перелік того, що відбувалося учора, 9 грудня, у черкаському кінотеатрі “Україна”.

Кожен, хто побував тут на святі “Чудасія на Андрія”, зміг не лише весело провести час, а й дізнатися багато чого нового з українських традицій, скуштувати страви української кухні, поласувати смаколиками черкаських виробників.

Для черкаської дітвори це була справжня казка. Тут вони танцювали, смакували солодощами від кондитерської фабрики “Ласунка”, дізналися, що таке калита та про українські звичаї на Андрія. А дехто, як у давнину, спробував себе у конкурсі “кусати калиту”.

Діти із захопленням також навчалися примудрості ліплення вареників та виготовляти різдвяних янголяток.

А черкаські панянки із задоволенням взяли участь у перегляді дефіле у національних костюмах та навчалися зав”язувати хустки, які нині знову входять в моду.

Завітав на свято міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Він привітав усіх присутніх з початком зимових свят та побажав черкасцям миру та добра.

Побачити чудасію на Андрія прийшли і директор депвртаменту освіти та науки Черкаської міської ради Ігор Волошин, начальник управління культури Валентина Шепецька.

Як і має бути на Андрія, дівчата ворожили, хтось загадував бажання, а хтось дослухався до передбачення півня.

“Ми раді, що свято вдалося. Намагалися скласти святкову програму, яка б зацікавила усіх – і  малечу, і дорослих черкасців. Думаю, усім було цікаво. А подекуди в пізнавально. Адже молодше покоління уже призабулося, як святкували народні свята наші бабусі, мало хто пам”ятає народні традиції. А тут можна було все побачити і навіть самому навчитися деяких народних примудростей. А для школярів це був маленький екскур у минувшину, історію якої вони вивчають лише за підручниками”, – розповіла директор кінотеатру “Україна” Валентина Слуцька.

Наприкінці свята малечу чекав сюрприз – демонстрація мультфільму.

Дорослі і малі черкасці вдячні за чудове свято, яке було організоване завдяки Лесі Побиванець (ЧМДГО “Країна дитинства”) та Галині Тимошенко (ГО “Творчий коловрат”).

Залиште коментар