Також вона назвала документ неефективним і неконституційним: «Не такого закону ми чекали. Перший закон, який ми чекали в Верховній Раді, це закон про всебічний розвиток технічно-наукових новацій для розробки і виробництва зброї».
Кошти для власного військово-промислового виробництва лідерка «Батьківщини» пропонує віднайти, скасувавши у бюджеті-2024 заплановане підвищення зарплати чиновникам і призупинивши на цей рік виплати всіх зовнішніх і внутрішніх боргів. За її підрахунками, ця сума сягне 650 мільярдів гривень.
«Відправляючи на фронт молодих людей, ми не можемо перевершити рф в кількості військових. Ми маємо своїми власними силами переоснастити нашу армію, дати їй високотехнологічну й ефективну зброю», – переконана Юлія Тимошенко.
Коментуючи поданий урядом законопроєкт про мобілізацію, лідерка «Батьківщини» наголосила, що треба визначити точну кількість громадян, яка має бути мобілізована – цього в законі наразі немає.
«До яких меж буде ця мобілізація? Так, території важливі, цілісність понад усе, але безцінно для нас – збереження української нації», – наполягає Юлія Тимошенко.
На її переконання, зменшення віку призову з 27 до 25 років – це шлях у нікуди, тому треба дозволити мобілізовувати професійних військових віком від 60 до 65 років, якщо вони добровільно готові піти на фронт. Також Юлія Тимошенко пропонує 50% всіх силовиків, які працюють в поліції, прокуратурі тощо, призивати до захисту країни.
Вона також зауважила, що її команда не підтримає законопроєкт, якщо буде скасована бронь на людей з інвалідністю 3 групи, педагогів, науковців, студентів і якщо буде обов’язковий призов жінок, тому що «жінки мають іти на фронт винятково добровільно».
«Мобілізація під час війни – неминуча, однак має проводитись справедливо. Ми мусимо діяти чітко раціонально, стратегічно і переможно, а не йти в глухий кут», – резюмувала Юлія Тимошенко.