Які овочі в Черкасах здорожчали через неврожай?

Які овочі в Черкасах здорожчали через неврожай?

Картопля, капуста, горох. Овочі цього літа здорожчали на третину. Зазвичай вже у серпні городина починає дешевшати. Але, схоже, ринкові закони цьогоріч не спрацьовують. Продавці нарікають, що черкасці купують менше овочів, ніж торік, але ціну все ж тримають. Причина захмарних цін – неврожай через спеку та шкідників.

Дворічний Андрійко щодня з батьками ходить на город. Вже добре знає, де що росте. Із задоволенням смакує малиною та ожиною. А от мати хлопчика бідкається – праці вклали чимало, натомість врожай цього літа не радує.
Така ж ситуація з огірками, гарбузами, навіть на моркву та помідори напали шкідники – розповідає жінка. Каже єдине, що встила врятувати, капусту.
Нарікає на спеку та шкідників і Анастасія Короп із Сагунівки. Каже врожай мізерний, тож ціни кусаються. Овочі на центральному ринку жінка продає не перший рік. Зауважує – за декілька тижнів помідори здешевшали лише на 5 гривень.
Торік у цей час кілограм помідорів вартував 10 гривень, нині ж 20-25 гривень – розповідає продавчиня Людмила Борисівна. Стільки ж коштують і огірки. Тож, покупців не густо. До того ж більшість купує порційно.
Жителька Черкас пані Євдокія щороку консервувала чимало огірків та помідорів. Цьогоріч заготовить лише декілька банок. Хоч і має велику родину, але овочі занадто дорогі – нарікає жінка.
Більшість покупці з розумінням реагують на такі ціни. Кажуть, виростити та зберегти продукцію в нинішніх погодніх умовах не так просто.
Нині ціни на «борщовий набір» лишаються одними з найвищих за останні кілька років. Наприклад, минуло річ першого серпня, капуста та цибуля коштували майже в 4 рази менше, буряк та картопля були дешевшими майже в 1,5 рази, ціна на моркву була в 3 рази нижчою.Суттєвого здешевлення овочів до осені продавці не прогнозують.

Про це пише “Рось“.

Прочитайте ще:

Залиште коментар