«Батьківщина» категорично проти продажу землі і наполягає на продовженні мораторію. Про це заявила Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.
Вона наголосила, що земля – це наше єдине багатство, «і нам з нею треба розумно обійтися». Саме тому, переконана лідер «Батьківщини» потрібен референдум, на якому свою позицію заявить народ. Люди проти розпродажу землі і загальнонародне голосування покладе край маніпуляціям, – впевнена лідер “Батьківщини”.
«Президент Володимир Зеленський запевняв українців, що всі важливі для країни питання будуть ухвалюватися на референдумі народом. Питання землі – саме таке», – зауважила вона, нагадавши, що під обіцянки “зробити всіх мільйонерами” вже провели ваучерную приватизацію промислових підприємств, внаслідок якої Україна була позбавлена 70% своєї промисловості.
Юлія Тимошенко наголосила, сьогодні Україна має унікальний шанс для розвитку власного сільського господарства за європейською моделлю. Для цього потрібен не розпродаж землі, а розвиток сімейного фермерства, малого і середнього виробництва. Саме це дозволить зберегти українські чорноземи не лише для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.
Вона нагадала, що 96% сільськогосподарських підприємств в Європі – це родинні фермерські господарства. Україні також треба розвивати агрокомплекс за прикладом європейських держав. «У Франції створена спеціальна агенція, яка не дає жодного міліметра землі отримати без їхнього контролю. Купити землю може той фермер, який взяв в оренду землю, пропрацював 9 років на ній, показав, що він здатний робити (за допомоги держави, дешевих кредитах, відповідних субвенціях), і лише тоді тільки він може придбати землю. Франція демонструє політику підтримки власного фермера», – розповіла вона.
Голова партії переконана, нашій країні також потрібно запроваджувати страхування кредитів замість застави, знижувати кредитну ставку з 20-25%, як зараз, до 2-5%, змінювати фінансову політику держави загалом.
Земля – це не просто товар, це не просто ресурс, це насамперед територія нашої країни!
Юлія Тимошенко нагадала, що в Україні сільськогосподарська земля становить 72% території нашої країни. Тому продаж землі – це питання не лише ринку, це питання національної безпеки та існування державності України.
“Ми не можемо заради копійок, які осядуть невідомо в чиїх кишенях, руйнувати цілісність нашої держави і позбавляти майбутнього наших дітей і онуків», – наголосила парламентарій.