Юрій Тренкін: Підвищення ціни на газ – це спроба влади монополізувати ринок енергетики

Юрій Тренкін: Підвищення ціни на газ – це спроба влади монополізувати ринок енергетики

Депутат Черкаської міської ради від ВО “Батьківщина” Юрій Тренкін прокоментував нещодавню заяву Прем`єр-міністра щодо підвищення ціни на газ.

«Цікаву заяву нещодавно зробив Гройсман – зі слів Прем’єра, вини Кабміну у проголошеному підвищенні ціни на газ не має. Усю провину можновладець покладає на Міжнародний валютний фонд, який нібито вимагає від України підняти ціну на газ для населення. Тобто, виконавча влада, головним завданням якої має бути захист українців, свідомо заявляє, що у своїх діях керується вказівками міжнародних структур, а не інтересами своїх громадян. Ну, не знаю… Особисто у мене залишається одне питання – якщо наші урядовці нічого не вирішують, не думають про нас з вами та наше майбутнє, а лише працюють під диктовку олігархів та різноманітних організацій, то навіщо вони нам взагалі потрібні? Чи можливо слова Прем’єра, то лише окозамилювання?

Як зазначила Юлія Тимошенко, посилання уряду на вимоги МВФ насправді є нікчемною відмовкою. Вона переконана, що справжня мета усіх газових комбінацій – це монополізація ринку для заробляння надприбутків олігархами та посадовцями, що їх обслуговують. І сьогодні керівники держави роблять усе можливе для того аби реалізувати цей задум. А от МВФ цілком можна переконати в недопустимості подорожчання палива, якщо визнати, що нинішня його ціна є абсолютно необґрунтованою. Не може будь-який товар, який продається монопольно мати 200% рентабельності.

Лідер «Батьківщини» переконана, будь-яке підвищення ціни на газ остаточно вб’є і бюджет країни, і бюджети українських родин. Мільйони людей просто не зможуть платити. Багатьом вже навіть зараз, ще до початку опалювального сезону, немає чим оплачувати комунальні рахунки. Де людям брати кошти? Державний бюджет також не витримає додаткового навантаження. На цей рік закладено 71 млрд грн на субсидії, а до кінця року навіть за існуючих тарифів реально знадобиться ще на 7 млрд більше.
Такі дії влади не можуть розцінюватися інакше, аніж злочин проти власного народу.

Разом з тим, Юлія Тимошенко запевнила, що після приходу «Батьківщини» до влади, її команда негайно знизить тарифи на газ до рентабельної адекватної ціни, яка буде повністю прибутковою, забезпечуватиме розвиток галузі і становитиме 80-90$ за тисячу кубометрів. І люди, які отримують сьогодні субсидії, будуть продовжувати їх отримувати і не будуть платити за газ більше, ніж сьогодні».

Прочитайте ще:

Залиште коментар