Юрій Тренкін: «Українському суспільству необхідний новий суспільний договір»

Юрій Тренкін: «Українському суспільству необхідний новий суспільний договір»

Розширення повноважень парламенту, активна участь громадськості у творенні норм законодавства, посилення ролі місцевого самоврядування. Ні, це не передвиборчі лозунги чи популістичні гасла. Це вимоги продиктовані реаліями українського сьогодення. Про це заявив депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини» Юрій Тренкін.

«Згадайте останні 27 років нашої незалежності. Що пригадується у першу чергу? Особисто мені – прийняття Конституції, два майдани, війна з російським агресором і те, як кожен український президент (незалежно від того прозахідні чи просхідні погляди він сповідував) намагався розширити власні повноваження шляхом урізання конституційних прав парламенту. Не є виключенням й нинішній гарант, який сьогодні цілком і повністю контролює діяльність кожної з гілок влади. Саме через це з неабиякими труднощами приймаються закони про НАБУ, САП, Антикорупційний суд та інші. Над кожною із цих новостворених структур президент намагається отримати максимальний контроль, призначаючи на керівні посади своїх людей. В результаті ці структури використовуються, як механізм тиску на політичних опонентів. Бажання тримати усіх «на короткому повідку» та скрізь мати своїх людей – одна зі спільних рис кожного українського президента», – пояснив Юрій Тренкін.

Він переконаний, що цю ситуацію потрібно змінити як найшвидше. З цією метою на форумі «Новий курс України», який відбувся у Києві, Юлією Тимошенко запропоновано укласти новий суспільний договір між народом та владою.

«Лідер «Батьківщини» заявила, що Україна потребує внесення змін до Основного закону держави. Ці зміни, в першу чергу, мають знизити рівень впливу президента на виконавчу, законодавчу та судову гілки влади. Відтак пропонується перейти від парламентсько-президентської форми правління до парламентської, за якої би влада концентрувалась у парламенті за прикладом Німеччини, щоб одночасно із політичними партіями виборці обирали лідера, який би очолював уряд», – пояснив Юрій Тренкін.

Він також підтримує думку про те, що в оновленій Конституції необхідно передбачити більш широке залучення інституцій громадянського суспільства до ухвалення важливих державних рішень. Також Україна потребує посилення місцевого самоврядування через фундаментальне розширення його прав та повноважень.

«На моє глибоке переконання, саме такі рішучі та ґрунтовні конституційні зміни унеможливлять узурпацію влади в Україні, сприятимуть посиленню громадського контролю за державними діячами та нададуть поштовх до соціально-економічного розвитку країни», – переконаний Юрій Тренкін.

Прочитайте ще:

Залиште коментар