Юрій Тренкін: “Прокуратура перетворилась на виконавця політичних замовлень”

Юрій Тренкін: “Прокуратура перетворилась на виконавця політичних замовлень”

Політичним замовленням називає депутат Черкаської міської ради від ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін вручену йому підозру. Про це він сказав сьогодні на брифінгу.

Напередодні Юрію Тренкіну та двом керівникам приватних товариств повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків і заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні здійснює Прокуратура Черкаської області.
– Цей правоохоронний орган на Черкащині перетворився на виконавця політичних замовлень, – зауважує депутат міської ради від ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін. – Нинішня справа «зшита» нашвидкуруч і базується здебільшого на припущеннях. Для мене ця підозра не стала несподіванкою. Ми знали, що прокурорам дана команда шукати способи, як натиснути на мене, відколи я очолив обласний виборчий штаб Юлії Тимошенко. Це зроблено за надуманими, юридично нікчемними підставами, з порушенням процедур. Саме в розпал передвиборчої кампанії. Прокурори взялись «ліпити» з мене керівника організованої злочинної групи.
Юрій Тренкін представив журналістам низку документів, що, за його словами, засвідчують надуманість усіх обвинувачень. Також уточнив, що він не ухвалює одноосібно жодного рішення як депутат і голова бюджетної комісії Черкаської міської ради.
– Якщо брати перше прокурорське звинувачення, що нібито два підприємства («Промбуд Індустрія» та «Хлібний дім – Україна») під моїм керівництвом ухилились від сплати ПДВ і податку на прибуток на понад 4,6 млн грн, то є навіть рішення суду, яке це спростовує, – говорить депутат. – Пильна увага до цих підприємств із боку правоохоронців пояснюється просто: першим підприємством керував мій колишній помічник як депутата міської ради, керівник «Батьківщини молодої», інше – належить моїй родині. Ще більше вражає надуманість звинувачення про заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Ідеться про капітальний ремонт зупинок у місті Черкаси «Промбуд індустрією» як підрядником, замовником робіт було КП «ЧЕЛУАШ». Ще у 2016 році за зверненням ГО «Автомайдан-Черкаси» щодо нібито протиправних дій із боку посадових осіб цього підприємства Слідчим управлінням Національної поліції України в Черкаській області проведено досудове розслідування. Порушень не виявлено. Кримінальне провадження закрито. Окрім того, є експертні оцінки від філії ДП «Укрдержбудекспертизи» в Черкаській області кошторисної документації проектів капітальних ремонтів зупинок – усе відповідає вимогам. Також здійснена аудиторська перевірка «Промбуд індустрії». Порушень не виявлено. Однак прокуратурою зараз це все проігноровано, бо треба було «зшити» гучну справу.
Депутат міської ради уточнив: оприлюднив не всі докази невинуватості. Правоту повною мірою він буде відстоювати в суді.
– Проти нас застосували типову технологію ще часів Януковича з допомогою прокуратури, – підсумував Юрій Тренкін. – Коли з команди під час передвиборчої гонки вибивають лідерів. Однак нашій команді не звикати. Ми вже таке проходили не раз і щоразу перемагали. Вірю, що так буде і тепер.

Прес-конференція депутатів Черкаської міськради Юрія Тренкіна і Романа Дісканта.

Депутати Черкаської міської ради від фракції ВО "Батьківщина" Юрій Тренкін і Роман Діскант провели прес-конференцію з приводу кримінальних переслідувань з боку обласної прокуратури.

Опубліковано ПроГоловне Вівторок, 5 березня 2019 р.

Залиште коментар