З квітня черкасці лікуватимуться по-новому

З квітня черкасці лікуватимуться по-новому

Пацієнти, які уклали  договір з сімейним лікарем, з квітня 2018 року матимуть змогу безкоштовно отримувати медичні послуги. Це передбачає медична реформа, запроваджена Урядом.
Про її впровадження в Черкасах розповідає сайт Черкаської міської ради.
За словами директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олега Стадника, зазначені нововведення офіційно стартують з першого квітня цього року. Завданнями медичної реформи на 2018 рік стало реформування первинної ланки медичної допомоги. Тобто – діяльності терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Протягом наступних трьох місяців триватиме приписна компанія. За цей проміжок часу кожна сім`я або кожен член сім’ї окремо має обрати для себе сімейного лікаря та укласти з ним договір. Середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році складе 370 гривень. Також лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів. Тепер пацієнт має право обрати для себе будь-якого сімейного лікаря, незалежно від місця прописки.
“Змінювати сімейного лікаря можна, потрібно лише розірвати угоду з попереднім і заключити договір з новим. Гроші, які були надані державою на людину, відповідно, також «переходять» до нового лікаря”, – зазначає Олег Михайлович.
У ході підготовки до старту реформи для лікарів вже закупили комп’ютери, програмний продукт Emcimed,  який забезпечуватиме базові процеси обліку та контролю інформації  про пацієнта. Також сімейні лікарі вже мають сумки з приладдям для первинної діагностики захворювання.
Кожен лікар може укласти  договір не більш, ніж з двома тисячами пацієнтів. Сума грошей, які держава надасть сімейному лікареві за кожного пацієнта, становитиме річний бюджет лікаря, з якого він повинен передбачити власну заробітну плату,  двом медсестрам та керівнику відділу.
“Якщо сімейний лікар призначатиме пацієнту направлення до вузькоспеціалізованого лікаря, то ці послуги він має оплатити з тієї суми, яка надана йому на людину. Тобто лікар буде зацікавлений, аби самому розібратися у проблемах пацієнта і провести елементарну діагностику, замість того, щоб відразу передати пацієнта іншому спеціалісту. Ми змушуємо сімейного лікаря виявляти зацікавленість до пацієнта і працювати відповідно до бажаної заробітної плати”, – говорить Олег Стадник.
А також наголошує, що перевагою цієї системи є й те, що сімейний лікар буде зацікавлений у якісному лікуванні пацієнта та профілактиці його захворювань, щоб запобігти повторному зверненню людини до лікаря.

Залиште коментар