З незаконним звільненням артистів філармонії розбирався голова обласної ради

З незаконним звільненням артистів філармонії розбирався голова обласної ради

20 листопада 2017 року голова обласної ради Олександр Вельбівець ініціював та провів спільну зустріч з трудовим колективом обласної філармонії й директором Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександром Шабатіном з метою обговорити поточні питання діяльності установи та інформацію щодо звільнення окремих артистів філармонії, з якою звернулись українські діячі культури у відкритому листі до голови обласної ради.

Звертаючись до присутніх, Олександр Вельбівець наголосив, що головним для нього як посадовця, до якого звертаються поважні особистості мистецького середовища з проханням втрутитись у ситуацію, – в особистому спілкуванні розібратись з усіма обставинами та разом із колективом визначити перспективи розв’язання конфлікту, у разі його наявності.

– Наразі в інформаційному просторі переважає інформація негативного змісту про незаконне звільнення артистів філармонії, на адресу директора лунають звинувачення у професійній некомпетентності тощо. Тому головним для мене сьогодні є вислухати обидві сторони, почути «за» і «проти», аби сформувати об’єктивне бачення того, що відбувається, – сказав Олександр Вельбівець. – Не погоджуюсь із позицією керівника філармонії Юрія Федоряки, який на разі перебуває у відпустці та відсутній на нашій зустрічі. Питання, що ми його обговорюємо, постало не вчора і я неодноразово, під час зустрічей із керівником профільного Департаменту, висловлював бажання зустрітись із колективом. На жаль, Юрій Григорович не знайшов часу попередити про власні плани, а коли зустріч була запланована – повідомив про відпустку. Фактично відповідальність за ситуацію, що склалась у вашому колективі перекладається на мене, як голову обласної ради, пропри те, що жодних повноважень втручатись у роботу вашого трудового колективу я, по суті, не маю. Сподіваюсь, що він, як посадова особа, врахує це надалі у своїй роботі.

У ході спілкування на підтримку чинного директора, його дій як керівника філармонії виступила народна артистка України Ольга Калина. Вона також висловила обурення перекручуванням інформації у ЗМІ та однобокого висвітлення ситуації. За словами Ольги Іванівни, їй (як іншим 12 особам, яких на разі звільнено) було повідомлено про закінчення строку дії контракту та запропоновано взяти участь у конкурсі на заміщення посади:

«Мене обурює те, що моїм іменем маніпулюють – «Її звільнили». Ні, мене не звільнили, у мене закінчився контракт… Так, я народна артистка, але я готуюсь до участі в конкурсі 29 листопада, аби не лише папірцем довести свій професійний статус, а вийти на сцену і показати, що я роблю. Це є вимога закону і його треба виконувати».

Підтримали думку Ольги Калини також артисти хору Людмила Йосипова, Оксана Пашкевич-Ящук та інші члени трудового колективу.

З іншого боку, народна артистка України Лідія Заїнчківська (на разі колишній художній керівник філармонії) висловила думку іншої частини працівників. За її словами, звільнення артистів філармонії незаконне, адже не враховано думку осіб, авторитетних у колективі. Рішення схвалено одноосібно директором і колектив повідомили вже про факт звільнення і оголошення конкурсу. Невдоволення викликає втручання Юрія Федоряки у творчу діяльність художніх колективів, нав’язування власної думки тощо.

На завершення зустрічі голова обласної ради зауважив, що на сьогодні остаточно вирішити ситуацію неможливо через відсутність директора філармонії та частини звільнених артистів, думка яких є авторитетною. Вирішено запланувати повторне зібрання та вже у повному складі обговорити варіанти подолання негативних моментів у роботі філармонії.

– Із правової точки зору керівник діяв у межах закону та повноважень. З позиції морально-етичної сторони – не берусь розсуджувати, адже не почув обидві сторони. Тож, аби бути об’єктивним у власних судженнях, ініціюю зустріч за їхньої участі… На сьогодні ви – чи єдиний колектив, де вирує творче життя усієї області, тому зберегти ці надбання й високий авторитет закладу – наше спільне і головне завдання, не зважаючи на особисті амбіції чи посади, – наголосив Олександр Вельбівець.

Залиште коментар