За два роки війни українські діти провели у підвалах та в метро до 5 тисяч годин – ЮНІСЕФ

До дворічних роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЮНІСЕФ оцінило вплив бойових дій на життя українських дітей у цифрах

Від 3 тисяч до 5 тисяч годин за два роки діти у Харківській та Донецькій областях, Запоріжжі та інших місцях, де йдуть активні обстріли з боку Росії, провели у підвалах, притулках та на станціях метро. Про це повідомляє ВВС, передають Економічні новини України.

Це чотири-сім місяців життя під землею. Часто, особливо в зимові місяці, це холодні та сирі приміщення.

У 50% підлітків 13-15 років діагностовано розлади сну, і 20% з них скаржаться на нав’язливі думки та флешбеки – це типові прояви посттравматичного стресового розладу.

Три чверті підлітків та молодих людей від 14 до 34 років кажуть, що їм потрібна психологічна допомога. Однак лише третина з них змогла звернутися до неї.

40% українських дітей позбавлені стабільного та безперервного доступу до освіти. У прифронтових зонах у половини дітей немає взагалі ніякого доступу.

За підрахунками ЮНІСЕФ, розрив між рівнем освіти порівняно з 2018-2022 роками дорівнює двом пропущеним рокам літератури та пропущеного року математики.

Джерело: Економічні новини України

Залиште коментар