За рік в області ліквідовано понад півтисячі стихійних сміттєзвалищ

За рік в області ліквідовано понад півтисячі стихійних сміттєзвалищ

За результатами інвентаризації, в області налічується 477 організованих місць видалення твердих побутових відходів (456 сміттєзвалищ та 21 міських полігонів). Паспортизовано 266 полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів.

Протягом 2017-го ліквідовано 526 стихійних сміттєзвалищ.

Про це йшлося за круглим столом в Черкаській ОДА, в якому взяли участь перший заступник очільника області Віталій Коваль та представники управлінь та департаментів обласної адміністрації, територіальних підрозділів, громадських організацій екологічного спрямування, науковці.

Роздільне збирання ТПВ впроваджено в містах Черкаси, Канів, Сміла, Ватутіне, Умань, Золотоноша, Монастирище, Кам’янка, Корсунь-Шевченківський та в декількох селах Городищенського, Канівського, Смілянського, Черкаського, Чигиринського, Чорнобаївського районів.

Між тим, з метою впровадження системного підходу до поводження з відходами Уряд ухвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року. Відповідно до нього розробляється Національний план управління відходами. Після цього буде розроблено й Регіональний план з конкретними заходами та термінами виконання.

У цілому ж нинішнього року в області планують посилити заходи щодо впровадження роздільного збору побутових відходів, будівництва та реконструкції полігонів твердих побутових відходів; будівництва сміттєпереробних та сміттєсортувальних ліній, придбання та впровадження відповідного обладнання для роботи з відходами.

Прочитайте ще:

Залиште коментар