Зарплати на Черкащині зросли на чверть, ціни не відстають

Зарплати на Черкащині зросли на чверть, ціни не відстають

У січні–травні 2017р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 5470 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 47,4%, пише “Черкаський край” з посиланням на управління статистики.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці відносилися працівники державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, транспорту, фінансових та страхових установ, а серед промислових видів діяльності – підприємств із виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, інших транспортних засобів, виробництва комп`ютерів, електронної та оптичної продукції, виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,2–2,6 раза.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах поштової та кур’єрської діяльності, виробництва електричного устатковання, сфери творчості, мистецтва та розваг і не перевищував 67% від середнього рівня по економіці.

Індекс реальної заробітної плати у січні–травні 2017р. порівняно з відповідним періодом 2016р. становив 125,9%.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати за період з початку поточного року збільшилася в 6,6 раза, або на 118,6 млн.грн, і на 1 червня п.р. становила 139,6 млн.грн, що дорівнює 10,2% фонду оплати праці, нарахованого за травень 2017р.

Разом з тим, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні–травні 2017р. по Черкаській області становив 106,2% (у січні–травні 2016р. – 105,4%).

Продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 8,4%. Найбільше (на 55,4% і 43,8%) зросли ціни на овочі та фрукти. На 10,8–1,4% стали дорожчими молоко та молочні продукти, цукор, м’ясо та м’ясопродукти, хліб, рис, маргарин, макаронні вироби, соняшникова олія, продукти переробки зернових, безалкогольні напої, масло, риба та продукти з риби. Водночас, суттєво (на 48,9%) подешевшали яйця.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6,3% в основному спричинено підвищенням тарифів на електроенергію та плати за утримання будинків та прибудинкових територій на 28,1%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 4,7%, що пов’язано з подорожчанням послуг лікарень на 15,9% та амбулаторних послуг – на 6,6%. Фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання стали дорожчими на 3,3%.

Ціни на транспорт у цілому зросли на 7,5% головним чином через подорожчання перевезень автодорожнім пасажирським транспортом на 18,1%, а також палива та мастил – на 6,9%. Разом з тим, на 1,6% став дешевшим проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Прочитайте ще:

Залиште коментар