Засуджені вчинили 16 повторних злочинів, у чому є провина органів пробації – прокуратура

Засуджені вчинили 16 повторних злочинів, у чому є провина органів пробації – прокуратура

Органами прокуратури Черкаської області проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про пробацію», Кримінально-виконавчого кодексу України та іншого законодавства в діяльності органів пробації, здійснення ними до засуджених заходів, передбачених законодавством, а також виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. 

Прес-служба прокуратури Черкаської області.

Незважаючи на вимоги, передбачені законодавством, під час проведення перевірок установлено непоодинокі порушення в діяльності територіальних підрозділів з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Зокрема, територіальними органами з питань пробації на території Черкаської області не організовано реалізацію пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Соціально виховна робота із засудженими проводиться формально, внаслідок чого упродовж поточного року засудженими зазначеної категорії вчинено 16 повторних злочинів, а підготовка до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі на певний строк, взагалі не здійснюється.

Крім цього, наглядова пробація та соціально-виховна робота, відповідно до вимог Закону, із засудженими фактично не здійснюється, оскільки відсутній Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими, затверджений центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації, а повноваження, визначені ст. 13 КВК України, використовуються лише в межах, визначених Інструкцією.

Також упродовж усього періоду територіальними підрозділами з питань пробації не ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання у виді позбавлення та обмеження волі, відповідно, контроль за їх поведінкою не здійснюється. Мали місце порушення вимог чинного законодавства в діяльності уповноважених органів з питань пробації при виконанні покарання у виді громадських робіт й іншої категорії покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

За наслідками проведених перевірок, з метою усунення виявлених порушень вимог ст. ст. 13, 26 КВК України, ст. ст. 3, 10 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», ст. ст. 6, 8, 11, 13, 18, 19 Закону України «Про пробацію» в діяльності територіальних підрозділів з питань пробації, керівниками місцевих прокуратур внесено 4 документа прокурорського реагування, а прокуратурою області на адресу керівництва Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції внесено узагальнюючий акт прокурорського реагування, які на цей час перебувають на розгляді.

Робота на вказаному напрямі триває.

Залиште коментар