Засуха, стихійні лиха та весняні приморозки – І. Колодка про врожай цього року

Засуха, стихійні лиха та весняні приморозки – І. Колодка про врожай цього року

2017 рік був неуспішний для аграріїв. Про це розповів начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка у студії «Вичерпно».

– Цей рік був непростий. Погодні умови дали про себе знати. У минулому році Черкащина виготовила більше 4 мільйонів тонн зерна. У цьому році таких показників не буде, оскільки цьому завадили засуха, нестача опадів та всім відомі стихії, які відбулися влітку. Але взагалі все розпочалося ще з весни, коли відчутного удару особливо по баштанним культурам дали морози. Це серйозно вплинуло на врожай. Але разом з тим, зернових достатньо, щоб забезпечити продовольчу безпеку. Будемо надіятись, що в наступному році буде краще, — розповів Ігор Колодка.

Наразі вже йдуть посіви озимих культур, осінньо-польові роботи. Зокрема, іде збір кукурудзи, сої.

Також Ігор Колодка розповів, наскільки сьогодні активно налагоджуються зв’язки з новими інвесторами.

– Якщо брати обробіток землі, то у цій галузі працює в основному внутрішній інвестор, хоча є й іноземні, які працюють успішно. В області наразі недостатньо інвестицій, щоб ми могли розвинути переробну галузь. Але інвесторів цікавить галузь переробки: побудова тих самих індустріальних та аграрних парків, — сказав він.

 

Ігор Колодка розповів, що сьогодні питання інвестицій в Україні непросте. Але разом з тим ті інвестори, які працюють у нас, розширюють свої можливості. От нещодавно у селі Чорнявка Черкаського району відкрився завод з переробки та фасування меду. Інші зацікавлені компанії вивчають сьогоднішній ринок, кон’юнктуру. В області достатньо місця для переробки овочевої та фруктової, м’ясної та молочної продукції.

Прочитайте ще:

Залиште коментар